«سایت خانه كاریكاتور ایران» با هدف توسعه كاریكاتور رونمایی می‌شود

«سایت جدید خانه كاریكاتور ایران» با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های كارتون و كاریكاتور رونمایی می‌شود.

1400/01/27
|
00:00

به گزارش رادیو صبا ،به نقل از خبرگزاری فارس، «خانه كاریكاتور ایران» به عنوان یكی از مراكز تخصصی كاریكاتور، از ابتدای تأسیس تاكنون تلاش كرده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم كند.

در همین راستا سایت جدید و اختصاصی این مركز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های كارتون و كاریكاتور در بخش‌های مختلفی همچون اخبار، فراخوان‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین‌المللی، معرفی آثار هنرمندان، اثر روز، نمایشگاه مجازی و … طراحی شده و در تاریخ 29 فروردین 1400 رونمایی و قابل بهره‌برداری خواهد شد.

شهرام بابایی رئیس خانه كاریكاتور ایران درباره این سایت گفت: امروزه رسانه‌های هنری تحت وب، نقش تعیین كننده‌ای در ایجاد جریان‌های هنری پویا و معرفی هنرمندان خلاق در عرصه‌های ملی و بین‌المللی داشته و در گسترش گرایش‌های متنوع هنرهای تجسمی بسیار تأثیرگذار بوده‌اند.

معرفی رویدادهای مرتبط با كارتون و كاریكاتور
در این میان، معرفی رویدادهای مرتبط با كارتون و كاریكاتور كه توأمان بار هنری و مفهومی مضاعفی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و … داشته، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی توضیح داد: با توجه به تحولات و رشد پر سرعت رویدادهای این حوزه و ضرورت آگاهی یابی، اطلاع رسانی و همگام سازی هنرمندان ایرانی برای تعامل با یكدیگر و سایر نقاط جهان، كمبود رسانه‌های تخصصی كه همچون مرجعی در اختیار هنرمندان باشد، احساس می‌شود.

از این رو خانه كاریكاتور ایران به عنوان یكی از مراكز تخصصی كارتون و كاریكاتور، همواره تلاش كرده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم كند و در همین راستا سایت اختصاصی این مركز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های كارتون و كاریكاتور طراحی شده و پنجره تازه ای را به روی هنرمندان این عرصه گشوده است.

خانه كاریكاتور ایران در خیابان دكتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن (كتابی)، پلاك 44 واقع است.

دسترسی سریع