فراخوان مهرواره طنز خوان خنده

مدیركل استان تهران كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گفت: شرایط كرونا و تعامل بیشتراعضای خانواده در منزل فرصتی برای بروز خلاقیت كودكان و نوجوانان با بهره گیری از خاطرات لحظات باهم بودن است.

1399/07/21
|
11:13

به گزارش ایلنا، فاطمه تنهایی با اشاره به اهمیت بهره گیری از زبان طنز در تعامل با كودكان ونوجوانان گفت: مركز آفرینش‌های ادبی كانون استان تهران قصد دارد، جشنواره خوان خنده را با هدف پرورش حواس و قوه تخیل كودكان و نوجوانان، ترویج روحیه شادی و نشاط، تولید محتوای مناسب كودك و نوجوان، آشنایی با پیشینه طنز در گنجینه فارسی برگزار كند.

مدیركل استان تهران در تبیین بخش‌های مختلف این جشنواره؛ گفت: بخش اول شكرخند؛ ساخت شعر و داستان با درنظر گرفتن اصول طنزنویسی در عناوین، ازماسك كه برماست، كرگدن‌ها كرونا نمی‌گیرند، نگه كن كه ویروس را روزگار چه بازی نمود‌ای پسر گوش دار، و قرنطینه آزاد درگروه سنی (12+) تا (15+) بازی خند؛ كه شركت كنندگان در این بخش با استفاده از اسباب بازی‌ها و عروسك‌های دستكشی، انگشتی و عروسك و اسباب بازی‌های كاغذی و دست ساز موجود در منزل به خلق شخصیت و آفرینش داستان می‌پردازند و آثار خود را در قالب فیلم كوتاه نمایشی و یا انیمیشن كوتاه (عكس‌های متوالی از عروسك‌ها و اسباب‌بازی‌ها) تهیه و ارسال خواهند كرد كه مناسب گروه سنی (9+) تا (12+) است. و در بخش چیلك خند شركت كنندگان (12+) تا (15+) براساس عكس‌هایی كه با موضوع «روزهای قرنطینه در خانه» در سایت استان یا دیگر امكانات مجازی كانون پرورش فكری استان تهران بارگذاری خواهد شد به نوشتن شعر، داستان و خاطره پرداخته و آثار را به همراه عكس ارسال می‌كنند.

وی با بیان اینكه مهلت ارسال آثارتا پایان آذر 1399 است؛ گفت: رابطان و مربیان ادبی مراكز، فیلم‌های كوتاه اعضا را بررسی و داوری كرده و از هر مركز حداكثر سه اثر به واحد كارشناسی ادبی ارسال شود.

دسترسی سریع