برگزاری سومین دوره «جلسات كارتون تهران» به صورت مجازی

سومین دوره «جلسات كارتون تهران» به صورت آنلاین در دو روز برگزار می شود.

1399/06/25
|
09:22

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، سومین دوره «جلسات كارتون تهران» با رویكرد آشنایی با تخصص‌های مهم در انیمیشن به دلیل شیوع ویروس كرونا به شكل آنلاین به مدت 2 روز از سه‌شنبه 25 شهریور برگزار می‌شود.

استودیو هورخش كه پیش از این 2 دوره قبلی رویداد «جلسات كارتون تهران» را با همكاری پلتفرم داربست برگزار كرده بود، امسال سومین دوره این رویداد را به شكل مستقل و آنلاین با اجرای اشكان رهگذر نویسنده و كارگردان انیمیشن در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 25‌ و 26 شهریور در لایو اینستاگرام استودیو هورخش برگزار می‌كند.

این دوره از «جلسات كارتون تهران» با رویكرد آشنایی با تخصص‌های مهم در انیمیشن با 2 موضوع «تفاوت كارگردانی در انیمیشن بلند و كوتاه» و «نویسندگی در انیمیشن و كمیك» برگزار می‌شود كه علی اسكویی نوری كارگردان و تهیه‌كننده انیمیشن و رسول تشت زرین كارگردان انیمیشن مهمانان نخستین جلسه این رویداد هستند و مهناز عادلی فیلمنامه‌نویس و كاریكاتوریست و آیدا نوشالی نویسنده كمیك مهمانان دومین جلسه این رویداد خواهند بود.

شركت در این رویداد برای عموم آزاد است. علاقه‌مندان می‌توانند «جلسات كارتون تهران» را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 25‌ و 26 شهریور 1399 راس ساعت 19 در لایو اینستاگرام استودیو هورخش تماشا كنند.

نخستین دوره‌ «جلسات كارتون تهران» با نمایش و بررسی روند تولید انیمیشن‌های كوتاه «اكتسابات انتسابی»، «ایكی»، «پیشخدمت»، «جمشید؛ مرثیه‌ای بر یك اسطوره»، «سوزن بان» و «قایم موشك» به مدت سه روز در شهریورماه 1396 برگزار شد و دومین دوره این جلسات، با نمایش و بررسی انیمیشن‌های ایرانی پذیرفته‌شده در جشنواره جهانی انسی 2018؛ «بدو رستم بدو» به كارگردانی حسین ملایمی، «روبی و جوجه‌ها - مسافری از فضا» به كارگردانی بابك و بهنود نكویی و «آخرین داستان» به كارگردانی اشكان رهگذر با اجرای مشترك مریم كشكولی‌نیا و رهگذر به مدت یك روز در شهریور 1397 در پلتفرم داربست برگزار شد.

دسترسی سریع