«شب چلگی یلدا» در 25 فصل با چه موضوعی منتشر می‌شود؟

كتاب طنز «شب چلگی یلدا» نوشته زری اَبو، به زودی توسط انتشارات مهراندیش وارد بازار كتاب می‌شود.

1402/02/29
|
19:13
|

كتاب «شب چلگی یلدا» نوشته زری اَبو در 25 فصل معضلات اجتماعی به زودی توسط انتشارات «مهراندیش» وارد بازار كتاب می‌شود.

این كتاب طنزی اجتماعی است كه به برخی معضلات اجتماعی با نگاهی روانشناختی می‌پردازد. در هر فصل این كتاب، مخاطب شاهد مشكلات و مسائلی است كه در جامعه و سبك زندگی برخی افراد وجود دارد.

معظلات اجتماعی در 25 فصل
البته این رمان بدون هیچ نگاه قضاوتگرایی، در 25 فصل معظلات اجتماعی همانند: «چشم‌وهم‌چشمی، تجمل‌پرستی، زندگی آدم‌هایی تازه به دوران رسیده، اختلاف سلیقه و عدم سازگاری بین نسل‌های مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با خانواده» را مطرح می‌كند.

در رمان «شب چلگی یلدا» با برخی آداب و رسوم و سنت، فرهنگ شهروندی و اجتماعی، اپیدمی كرونا، اصطلاحات روانشناختی و شناختن برخی اختلالات روانشناسی مرتبط با شخصیت‌های داستان و آسیب‌های مرتبط به آن در خانواده و اجتماع به‌صورت هوشمندانه، فرهنگسازی در زمینه محیط‌ زیست و… آشنا می‌شویم كه با نثری روان و قابل فهم جامعه نوشته شده است.

در پشت جلد كتاب چی نوشته؟
در پشت جلد این كتاب آمده است:

شب چلگی یلدا نه رمانی از نوع خودزندگی‌نامه است و نه سبكی از گزارش‌نویسی. بیشتر شاید افكار جورواجور ژورنالیستی باشد كه دلش می‌خواهد درنگی كم‌وبیش موشكافانه در زندگی، آرزوها، افكار و دغدغه‌های خودش، هم سن و سال‌هایش و كمی قبل‌تر از خودش داشته باشد. سی‌وهشت فصل این رمان از زبان اول‌شخصِ دختری به نام نگار روایت می‌شود و ماجراهای دو خانواده را به‌موازات هم پیش می‌برد؛ از دل برآمده‌ای كه خوش است، اگر همچنان بر دل‌ها نشیند.

انتشارات مهراندیش كتاب طنز «شب چلگی یلدا» نوشته زری اَبو را به زودی در 25 فصل با موضوع معظلات اجتماعی وارد بازار كتاب كشور ایران می‌كند.

دسترسی سریع