«رادیو موجی» خاطرات طنز رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را مرور می‌كند

كتاب رادیو موجی مجموعه خاطرات طنز از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است كه توسط محمدرضا بهرامی و با نظارت كمیته ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان شهرضا گردآوری شده است و در نشر بید به چاپ رسیده است.

1400/10/19
|
05:23

به گزارش شیرین طنز معاشرت با بچه‌های جنگ و جهاد كه خود گنجینه‌های كم نظیر میدان ایثار هستند، باعث شناختن بیشتر و دقیق‌تر از جبهه‌های نبرد می‌شود. گاهی مطالب و خاطراتی كه با نشستن‌های صمیمانه مطرح می‌شود به مراتب ناب‌تر و زیبا‌تر از آنچه است كه با تشریفات مرسوم برای مصاحبه طرح می‌شود. با این بچه‌های خاكی نمی‌شود تشریفاتی برخورد كرد، آنها ناب‌تر از آن هستند كه بتوان به فكر لعاب برایشان بود. آنها خود خود ایثار هستند. خود خود فداكاری و مجاهدت. خود خود خاكیان افلاكی.

وجود زوایای گوناگون در جبهه‌ها هر نویسنده و محققی را بر آن می‌دارد كه به تمام آنها ورود كند. تمام آنها را بررسی كند و خروجی اش را به جامعه و مخاطبین آثار حوزه جنگ و دفاع مقدس ارائه كند.

جنگ در كنار همه نا آرامی‌ها، خرابی‌ها، آوارگی‌ها، درماندگی‌ها و خونریزی‌هایی كه دارد و البته همه اینها باعث درس و عبرت انسان می‌شود اما گاهی می‌شود گوشه چشمی هم به لطایف آن كرد. همان هم برایمان درس است و پند.

خوشمزگی‌ها و خاطرات طنز جبهه به ما می‌آموزد كه در كوران حوادث و اتفاقات، می توان روزهایی ساخت كه انرژی بخش باشند. امید آفرین باشند.

مجموعه پیش رو، گزیده‌ای از خاطرات طنزی است كه سعی شده بدون تشریفات مرسوم مصاحبه كننده و مصاحبه شونده باشد. نشست‌های صمیمی، ارتباط در فضای مجازی و غیره باعث شد تا مطالب بهتر و كامل‌تری جمع شود و از آن در این كتاب استفاده شود. صمیمیت بین نویسنده و رزمندگان نام برده شده در این كتاب بر جذابیت مطالب افزوده است.

خواندن كتاب رادیو موجی را به چه كسانی پیشنهاد می‌كنیم

علاقه‌مندان به ادبیات پایداری و خاطرات رزمندگان مخاطبان این كتاب‌اند.

دسترسی سریع