هدف از تأسیس مؤسسه پژوهش طنز ایران چیست؟

همزمان با دهه ولایت و با تشكیل جلسه هیئت مؤسس و امضای اساسنامه «مؤسسه پژوهش طنز ایران»، برای اولین بار در كشور، مؤسسه‌ای با كارویژه مطالعات و پژوهش درباره طنز، آغاز به كار كرد.

1401/05/02
|
09:12

جلسه هیئت مؤسس «مؤسسه پژوهش طنز ایران»، همزمان با دهه ولایت و عید بزرگ غدیر خم، شنبه (25 تیر 1401) در حسینیه هنر تهران برگزار شد.

این مؤسسه فرهنگی، هنری و آموزشی؛ با ابتكار پژوهشگران باشگاه طنز، دفتر مطالعات جبهه انقلاب اسلامی و با همراهی اساتید دانشگاه و فعالان حوزه پژوهش و طنز كشور تشكیل و آغاز به كار كرده‌است.

توصیه جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی به توجه ویژه به حوزه طنز، دغدغه و جای خالی پژوهش‌های جدی درباره طنز، نیاز پژوهشگران و فعالان حوزه طنز به مراجعه و بازبینی سرمایه‌های ادبی و هنری این حوزه و نبود نهاد یا سازمان مستقل برای گردآوری و تدوین منابع علمی درباره این حوزه تأثیرگذار، موجب شد تا گروه پژوهش باشگاه طنز انقلاب اسلامی، پس از حدود پنج سال فعالیت در این حوزه، اقدام به تأسیس مؤسسه پژوهش طنز ایران نمایند تا با بهره‌گیری از دانش و تجربه اساتید دانشگاهی و سایر بزرگان این حوزه؛ ضمن حركت در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، گامی نیز در جهت شكوفایی و پیشرفت هنر و ادبیات ایران اسلامی بردارند.

تأمین و تربیت پژوهشگران ماهر، متعهد و پشتیبانی محتوایی تولیدات و محصولات فرهنگی – هنری طنز، از دیگر اهداف تأسیس و فعالیت مؤسسه پژوهش طنز ایران است. در این جلسه همچنین مقرر شد دومین نشست هیئت مؤسس، روز شنبه در تالار اصلی دانشكده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شود تا مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این مؤسسه، با رأی اعضا انتخاب شوند و درباره اولویت پروژه‌ها بررسی و تصمیم‌گیری شود.

دسترسی سریع