«ازدواج كن درست میشه!» با حضور20 طنزپرداز برگزار ‌شد

سی و هشتمین محفل طنز «قندشكن» با موضوع «ازدواج كن درست میشه!» در حوزه هنری یزد برگزار ‌شد.

1401/04/26
|
11:05

به مناسبت سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته ازدواج، سی و هشتمین محفل «قندشكن» با حضور جمعی از شاعران، طنزپردازان، مسئولان و علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی در حوزه هنری یزد برگزار شد.

در این محفل ادبی 20 شاعر و طنزپرداز نوسروده‌ها و آثار طنز خود را در زمینه ازدواج آگاهانه، بهنگام، آسان و پایدار و سبك زندگی اسلامی ـ ایرانی ارائه كردند.

طنزپردازان حاضر در جلسه
در این برنامه حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد، احمد رفیعی از استان چهارمحال و بختیاری، حسن حاتمی‌بهابادی، سیدمهدی واحدی اردكانی، سیدجمال موسوی، علی تقی‌زاده، احمد رسولی، محمود صادق‌منش، محمدجواد حلوایی، علی رمضانی، محمدحسن نجفی، علی برزگری خانقاه، محمد عظیمی، یحیی كرامتی، وحید حُسنی، غلامرضا پهلوان‌نژاد، جواد خسروی، محمد زارع‌سروی و شاعران نوجوان صادق زارع و امیرحسین فردادیان به شعرخوانی پرداختند.

در پایان با حضور مهدیه جمشیدی سرپرست معاونت امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان، حجت‌الاسلام هادی امامی مدیر عامل شبكه فعالین ازدواج استان و حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد از برترین‌ها تقدیر شد.

اجرای استند آپ كمدی با موضوع ازدواج توسط امین فلاح، برپایی نمایشگاه كتاب و معرفی كتاب «نفس» اثر بهزاد دانشگر از دیگر برنامه‌های این محفل بود.

اجرای برنامه بر عهده علی رمضانی بود و حجت‌الاسلام مهدی پرنیان نیز به عنوان كارشناس حضور داشت.

نحوه ارسال آثار
نویسندگان، شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان می‌توانند آثار طنز خود را در انواع شعر، نثر، داستان و استندآپ جهت خواندن و اجرا در محافل قندشكن از طریق رایانامه qandshekan@gmail.com یا شماره 09132597012 ارسال كنند.

آثار منتخب محافل قندشكن در صفحه Qandshekan در فضای مجازی قابل مشاهده است.

تاریخچه قندشكن
محفل طنز «قندشكن» از دهه فجر 1395 با هدف ترویج طنز عفیف و سالم، حفظ و انتشار اصطلاحات بومی و محلی، آشنایی خانواده‌ها و فرزندان با شیوه شوخی صحیح و سالم، پرورش خلاقیت‌های ادبی، حمایت از استعدادهای بومی برای تولید طنز فاخر، ایجاد فضای شاد، بانشاط و امیدبخش در جامعه و همچنین تقویت و ارتقاء دانش طنزپردازان جوان و خلاق در حوزه هنری یزد آغاز به كار كرده و امروز یكی از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز كشور به شمار می‌آید.

قندشكن سی و هشتم به همت دفتر طنز حوزه هنری یزد و همكاری اداره كل ورزش و جوانان استان و شبكه فعالین ازدواج (شفا) یزد با موضوع «ازدواج كن درست میشه!» برگزار ‌شد.

دهم تیر، مصادف با اول ذی‌الحجه، سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تا 16 تیرماه 1401 با شعار ازدواج آسان به عنوان هفته ازدواج نام‌گذاری شده است.

دسترسی سریع