فراخوان ششمین جشنواره ملی طنزپهلو منتشر شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن، از انتشار فراخوان ششمین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر با یاد استاد كیومرث صابری فومنی (گل آقا) تحت عنوان «طنزپهلو 6» در این شهرستان خبر داد.

1401/03/31
|
06:20

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن؛ یوسف نیك انجام با اعلام این خبر اظهار داشت: فراخوان ششمین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر تحت عنوان «طنزپهلو 6» منشر شده و از علاقه مندان دعوت می شود آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن، با بیان اینكه آثار ارسالی باید الزاما حول محور ادبیات طنز و در دو بخش شعر و داستان كوتاه باشد، افزود: هر شركت كننده می تواند با ارسال حداكثر ٣ اثر در این جشنواره شركت نمایند.

این مسوول گفت: آثاری كه در جشنواره‌های دیگر حائز رتبه یا برگزیده شده‌اند یا آثار غیر مرتبط به بخش داوری راه پیدا نخواهد كرد.

نیك انجام با بیان اینكه شركت در این همایش هیچ محدودیت سنی ندارد، تصریح كرد: دبیرخانه جشنواره حق انتشار آثار رسیده را با قید نام پدید آورندگان برای خود محفوظ می‌داند.

شرایط آثار
وی با بیان اینكه مشخصات فردی شامل نام و نام خانوادگی و شماره تماس در ذیل آثار ارسالی قید گردد، خاطرنشان كرد: علاقه‌مندان برای شركت در این همایش می‌توانند آثار خود را در برگه A4 در قالب word و با قلم B nazanin اندازه 14 به روش های مشخص شده ارسال كنند.

نیك انجام در ادامه افزود: مهلت ارسال آثار تا 31 خرداد ماه 1401 بوده و دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار ارسال شده پس از موعد مقرر معذور است.

آیین اختتامیه چشنواره 23 تیرماه 1401 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن و با حضور هنرمندان ملی و مدیران ارشد كشوری و استانی برگزار خواهد شد.

علاقه‎مندان و هنرمندان می توانند آثار خود را به سه طریق آدرس دبیرخانه: استان گیلان ، شهرستان فومن، خیابان شهید بهشتی، مجمع فرهنگی هنری سیدالشهدا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی كد پستی 13489-43519 و یا به نشانی الكترونیكی tanzpahloo@gmail.com و یا به شماره واتساپ 09301836101 ارسال نمایند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره الزامی است و عدم شركت در اختتامیه به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

جوایز
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در پایان خاطر نشان كرد :

به نفرات برگزیده به ترتیب نفر اول بخش شعر: مدال افتخار جشنواره ، لوح سپاس و كارت هدیه 30 میلیون ریالی

نفر اول بخش داستان كوتاه : مدال افتخار جشنواره، لوح سپاس و كارت هدیه 30 میلیون ریالی، مجموعا 60 میلیون ریال

نفردوم بخش شعر: مدال افتخار جشنواره، لوح سپاس و كارت هدیه 25 میلیون ریالی

نفر دوم بخش داستان كوتاه: مدال افتخار جشنواره ، لوح سپاس و كارت هدیه 25 میلیون ریالی، مجموعا 50 میلیون ریال

نفر سوم بخش شعر: مدال افتخار جشنواره ، لوح سپاس و كارت هدیه 20 میلیون ریالی و

نفر سوم بخش داستان كوتاه: مدال افتخار لوح سپاس و كارت هدیه 20 میلیون ریالی، مجموعا 40 میلیون ریال

و به دو اثر شایسته تقدیر در بخش شعر و دو اثر شایسته تقدیر در بخش داستان كوتاه لوح سپاس و كارت هدیه 5 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

دسترسی سریع