در جلسه سیاستگذاری جشنواره شعر «طنز پهلو 6» چه گذشت؟

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینكه آثار جشنواره «طنز پهلو 6» باید به كتاب تبدیل شود، گفت: مستندی نیز از این جشنواره به عنوان تاریخ شفاهی حوزه طنز تهیه شود.

1401/03/24
|
08:39

به گزارش رادیو صبا، به نقل از خبرنگار مهر رضا ثقتی بعد از ظهر سه شنبه جلسه سیاستگذاری جشنواره شعر «طنز پهلو 6»، كیومرث صابری فومنی را یك ظرفیت بومی و محلی در تراز ملی عنوان و اظهار كرد: امروز نیازمند تقویت گفتمان‌ها در سطح جامعه هستیم.

وی با بیان اینكه باید به یك گفتمان یكسان و واحد در جامعه برسیم كه در حوزه ادبیات زبان طنز می‌تواند این جایگاه را داشته باشد، افزود: زبان طنز توانایی پیوند زدن گفتمان‌ها، فرهنگ‌ها و افكار را دارد.

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینكه با استفاده از زبان طنز می‌تواند انتقادها را بدون رنجیده خاطر شدن كسی بیان كرد، گفت: در دیدار طنزپردازان با وزیر ارشاد یادی از مرحوم «گل آقا» شد و درخواست برگزاری بزرگداشتی در سطح ملی برای این چهره طنزپرداز شد.

وی به اقدامات انجام شده در این راستا اشاره و با بیان اینكه پیگیری‌هایی برای دیدار اعضای ستاد بزرگداشت جشنواره طنز پهلو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است، افزود: در تلاش هستیم كه این دیدار در هفته منتهی به برگزاری این جشنواره انجام شود.

ثقتی ادامه داد: یكی از گلایه‌ها و نواقص به برگزاری چنین جشنواره‌ها و مراسم بزرگداشتی تعدد سخنران بوده كه باید با مدیریت و برنامه ریزی در این زمینه بهترین اقدام صورت گیرد.

وی همچنین اضافه كرد: یكی دیگر از اقداماتی كه در سال‌های گذشته مغفول مانده و امسال باید به سرانجام برسد موضوع كتاب مجموع آثار برگزیده در دوره‌های گذشته این جشنواره است كه باید با تعیین هیئت تحریریه اقدامات لازم برای جمع بندی و انتشار آن انجام شود.

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأكید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای اطلاع رسانی و بازتاب برگزاری این جشنواره، ادامه داد: این جشنواره باید در قالب یك مستند نیز تولید و به عنوان یك تاریخ شفاهی در حوزه طنز ارائه شود.

ثقتی اضافه كرد: مسئولان فومن نیز با توجه به اینكه امسال این شهرستان میزبان چند همایش ملی هستند باید همكاری لازم برای مرمت و بازسازی سالن آمفی تئاتر مجمع فرهنگی هنری سید الشهدا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن داشته باشند.

دسترسی سریع