محفل طنز قندشكن با موضوع «دخترها رحمتند»

در شب میلاد حضرت معصومه(س)؛ محفل طنز قندشكن با موضوع «دخترها رحمتند» در یزد برگزار می‌شود

1401/03/10
|
18:53

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، به مناسبت ولادت باسعادت كریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز «دختران»، سی و هفتمین محفل طنز «قندشكن» با موضوع «دخترها رحمتند» در یزد برگزار می‌شود.

در این محفل ادبی شاعران و طنزپردازان نوسروده‌های خود را در مدح و منقبت آن بانوی كرامت و همچنین آثاری را در قالب شعر طنز ارائه می‌كنند كه در پایان به برترین‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

این محفل سه‌شنبه 10 خرداد، ساعت 20:30 در حوزه هنری استان یزد واقع در چهار راه فاطمیه، ابتدای خیابان آیت‌الله كاشانی، كوچه آزادی برگزار خواهد شد.

نویسندگان، شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان می‌توانند آثار طنز خود را در انواع شعر، نثر، داستان و استندآپ جهت خواندن و اجرا در محافل قندشكن از طریق رایانامه qandshekan@gmail.com یا شماره 09132597012 ارسال كنند.

آثار منتخب محافل قندشكن در صفحه Qandshekan در فضای مجازی قابل مشاهده است.

محفل طنز «قندشكن» از دهه فجر 1395 با هدف ترویج طنز عفیف و سالم، حفظ و انتشار اصطلاحات بومی و محلی، آشنایی خانواده‌ها و فرزندان با شیوه شوخی صحیح و سالم، پرورش خلاقیت‌های ادبی، حمایت از استعدادهای بومی برای تولید طنز فاخر، ایجاد فضای شاد، بانشاط و امیدبخش در جامعه و همچنین تقویت و ارتقاء دانش طنزپردازان جوان و خلاق در حوزه هنری یزد آغاز به كار كرده و امروز یكی از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز كشور به شمار می‌آید.

قندشكن سی و هفتم به همت دفتر طنز حوزه هنری استان و با همكاری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود.
روز اول ذی‌القعده؛ سالروز میلاد كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان روز ملی «دختران» نامگذاری شده است‎‎.

دسترسی سریع