پخت شله زرد، نذری مرسوم هرسال مردم در روز 28 صفر

مسابقه دوراهی در رادیو صبا از فوت وفن های پخت نذری برای مخاطبان می گوید.

1400/07/12
|
10:54

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، مسابقه دوراهی كه با رویكرد آشنایی با مهارت های شغلی و عمومی با هدف آمورش مهارت های عمومی و تخصصی در زندگی طراحی شده است . در قالب طرح سوال های دو گزینه ای مخاطبان را با مهارت هایی برای زندگی آشنا می كند .

این برنامه روز سه شنبه 13 مهر به مناسبت سالروز رحلت حضرت رسول اكرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) برای شركت كنندگان این مسابقه موقیت پخت نذری را در نظر گرفته است .

شله زرد؛ نذری تمام ایرانی، یك دسر سنتی است كه نامش به روزهای عزاداری رحلت پیامبر (ص)و شهادات امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گره خورده است.

عطر خوش زعفران در آخرین روزهای صفر از بسیاری از خانه های ایرانی به مشام می رسد و شله زرد و حلوا، نذری های خاص این روزها، بیش از هر زمان دیگری در جای جای ایران پخت می شود.

همزمان با رحلت رسول اكرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، ایرانیان از دیرباز شله زرد و حلوا پخته و به عنوان نذری میان دوستان و آشنایان و دیگران توزیع می كنند.

دراین مسابقه شركت كننده با پاسخگویی به سوالات دو گزینه ای با فوت و فن پخت نذری آشنا می شود .

مسابقه پر هیجان دوراهی با اجرای "مهدی پر" و تهیه كنندگی رضا عزتی و هماهنگی آتوسا برهانی نژاد از شنبه تا چهار شنبه ساعت 12:30 تقدیم مخاطبان میشود .

شنوندگان می توانند با ارسال پیامك در زمان پخش این برنامه در این مسابقه شركت كنند

دسترسی سریع