با «خطر» نمی‌شه شوخی كرد، با «خبر» كه می‌شه!

برنامه زنده «عصر صبا» با نگاهی متفاوت هر روز اخبار روز جامعه را به اطلاع مخاطبان می‌رساند.

1400/12/03
|
12:14

اگر از این شنوندگان قدیمی «رادیو صبا» باشید با «عصر صبا» به عنوان یك از قدیمی‌ترین برنامه‌های این شبكه آشنا هستید. این برنامه سالهاست هر روز عصر در فضای شاد همراه مخاطبان رادیوصبا میشود.
«عصرصبا» در این مدت با رویكردهای متفاوتی از رادیو صبا پخش شده است ولی فضای شاد و پر انرژی و تعامل با مخاطبان از ویژگی‌های همیشگی این برنامه بوده است.
مخاطبان رادیو صبا روزگاری در «عصر صبا» با شغل ها و حرفه های مختلف در فضای متفاوت آشنا می شدند و بعد از آن «عصرصبا» به سراغ حقوق شهروندی رفت و با رویكرد جدید به بیان مسائل مسائل شهروندی با نگاهی طنز پرداخت و درباره این مسائل با بازیگران و هنرمندان به گفتگو نشست.
این روزها این برنامه با رویكرد جدیدی به سردبیری امیر اكبری همراه شنوندگان می‌شود مجله عصرگاهی عصر صبا در رویكرد جدید با نگاهی طنز به مرور اخبار و وقایع روز جامعه می‌پردازد.
امیر اكبری درباره برنامه زنده «عصر صبا» گفت: این برنامه در قالب مجله رادیویی است كه با مرور و نقد اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هر روز همراه شنوندگان می شود این برنامه تلاش می‌كند در فضایی طنز اخبار و وقایع روز جامعه را مرور كند و اطلاعات جدیدی در حوزه های مختلف به مخاطبان ارائه كند.
وی درباره بخش‌های مختلف این برنامه توضیح داد همیشه این برنامه را با این سخن شروع میكنیم كه «باخطر نمیشه شوخی كرد، با خبر كه میشه شوخی كرد» پس در طول 45 دقیقه در بخش های مختلف و در قالب های متنوع با خبر های همان روز شوخی می‌كنیم.
«تیتر بازی، بقیه چی میگن، یك دقیقه یك ترفند، نامه‌ای از یك كارمند، گفتگوی ویژه خطری، گزارش نسبتاً مردمی» از بخش های این برنامه است كه تمام این آیتم ها در فضایی شاد و طنز تقدیم مخاطبان می شود.
در آیتم« تیتر بازی» مروری بر تیتر روزنامه های همان‌روز داریم و در بخش «بقیه چی میگن» واكنش‌های افراد مختلف كه خبرهای روز را در قالب نمایش طنزبازی می‌كنیم.
وی در ادامه گفت: بخش هایی از این برنامه را خودم اجرا می كنم مثل بخش «یك دقیقه یك ترفند» كه در یك دقیقه یك ترفند كاربردی در زندگی روزانه را به مخاطبان ارائه می كنیم، مثل «پاك كردن خط خطی های روی دیوار در این روزهای خانه تكانی، یا اینكه چطور باتری موبایل نگهداری كنیم و...»
در بخش مجازی بازی هم در مورد كلیپ های پرو بازدید در فضای مجازی با مخاطبان صحبت می‌كنیم.
سردبیر این برنامه در پایان گفت: به تمامی كسانی كه دوست دارند با نگاهی متفاوت و در فضایی شاد از اخبار روز جامعه مطلع شوند شنیدن این برنامه را توصیه می‌كند.
«عصر صبا» هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 به تهیه كنندگی محمد حسین خسروجردی و با اجرای محمدرضا قلمبر تقدیم شنوندگان می‌شود.
رادیو صبا روی موج اف ام ردیف 105.5 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع