رادیو صبا میزبان رسول نجفیان شد


رادیو صبا در برنامه عصر صبا با رسول نجفیان بازیگر سینما و تلوزیون درباره معضل جای پارك گفتگو صمیمی داشت.

1400/09/22
|
11:27


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه «عصر صبا» هر روز با پرداختن به یكی از معضلات و مشكلات شهروندی و با هدف فرهنگ سازی مناسب همراه مخاطبان رادیو صبا می شود .
این برنامه روز یكشنبه 21 آذر با موضوع معضل جای پارك تقدیم خاطبان شد و در بخش مهمان ویژه میزبان رسول نجفیان بازیگر و خواننده و كارگردان نام آشنای كشورمان شدو دربار معضل جای پارك با وی گفتگو صمیمی داشت.
نجفیان در 28 دی 1338 در تهران به دنیا آمد. در دوران دبستان با تاثیرپذیری از شیوه اداره كلاس توسط معلم روحانی خود، ذوق نمایش در او ایجاد شد. وی سال 1348 در هنركده تئاتر آناهیتا فعالیت داشت.اصالت وی به ایل بختیاری بازمی گردد اما متولد تهران است، موسیقی را از جوانی دنبال می كرد و نواختن دوتار را توسط یك روستایی به نام عاشق حیدر همدانی فراگرفت. پس از آن نیز آموختن موسیقی را نزد استاد اسماعیل مهرتاش ادامه داد.
نجفیان دارای مدرك كارشناسی روان‌شناسی از بخش علوم تربیتی مدرسه عالی پارس سابق در سال 1356 است. بازی در تئاتر را از سال 1348 و بازی در سینما را از سال 1363 با فیلم صف ساختهٔ علی‌اصغر عسگریان آغاز كرد.
نجفیان در گفتگو با برنامه «عصر صبا» درباره معضل جای پارك به اهمیت حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی مناسب در استفاده از خودرو شخصی اشاره كرد و گفت: علم و تكنولوژی باید كمك كننده ویاری رسان به بشر باشد ولی الان با افزایش تعداد خودرو ها و معضل جای پارك آنها این یك معضل بزرگ برای بشر شد ه است وقتی تعداد خودرو ها از آدم ها بیشتر می‌شود به طور مشخص هر فرد برای پیدا كردن جای پارك باید حداقل یك ساعت وقت بگذارد.
در صورتی كه اگر فرهنگ سازی و زیرساخت های لازم برای استفاده از حمل و نقل عمومی را داشته باشیم این مسئله كمرنگ تر می شود.
وی افزود: در برخی از كشور های دنیا استفاده از دوچرخه بسیار رایج است و این راهكارخوبی برای معضل جای پارك و حتی آلودگی هوا است.
برنامه «عصر صبا» در هفته جاری هر روز از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهدی پر، از ساعت 16 راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع