آمدی جانم به قربانت «ماجرا» شد

رادیو صبا به مناسبت روز شعر و ادب فارسی به بررسی اشعار استاد شهریار می پردازد

1402/06/26
|
09:02
|

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه مستند «ماجرا» با شعار هر نام آوری ماجرایی دارد به بررسی دلایل شهرت و محبوبیت فرهیختگان و بزرگان می‌پردازد. این برنامه روز دوشنبه 27 شهریور به مناسبت سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی و روز ملی شعر و ادب پارسی به بررسی یكی از اشعار این شاعر فرهیخته می پردازد.
انسیه شمس الهی تهیه كننده این برنامه گفت:در فرهنگ ما، زندگی با شعر آغاز و با شعر بدرقه می شود. كودك در گاهواره، لالایی می شنود و از همان آغاز به شعر اُنس می گیرد واین آمیختگی ما با شعر و تأثیری كه شعر بر فرهنگ و روحیات و رفتار ما می گذارد، ضرورت پرداختن به آن و ضرورت پاسداری از حریم این عنصر اعجاز آفرین را بیشتر روشن می سازد.

وی افزود: به همین علت «مستند ماجرا» به مناسبت سالروز بزرگداشت استاد سید محمد حسین بهجت تبریزی(شهریار) كه به جایگاه و دلایل محبوبیت اشعار این شاعر علی الخصوص غزل «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا» در بین مردم می پردازد.
همه فارسی زبانان با سواد و بی سواد این شعر به گوشش خورده كه «آمدی جان به قربانت ولی حالا چرا....» در این برنامه با گفتگو كارشناسی و شنیدن نظر مردم به علت رواج و محبوبیت این مصرع غزل استاد شهریار می پردازیم و در باره این موضوع باآرش شفاعی، شاعر، خبرنگار و منتقد ادبی گفتگو می كنیم.
مستند «ماجرا» روز یكشنبه 27 شهریور ساعت 14:30به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی و گزارشگری آتنا محمد پناه تقدیم شنوندگان رادیو صبا میشود.

دسترسی سریع