داوران جشنواره طنز و كاریكاتور بحران معرفی شدند

برای ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره طنز و كاریكاتور بحران تا بیستم و دوم دی ماه فرصت باقی است

1400/10/15
|
07:09

به گزارش روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری داوران بخش‌های مختلف جشنواره طنز و كاریكاتور بحران معرفی شدند. بر اساس این گزارش استادان ارجمند دكتر اسماعیل امینی و امید مهدی‌نژاد در بخش شعر، رضا ساكی و امیر اسماعیلی در بخش داستان، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و سیدجواد طاهری در بخش كاریكاتور آثار ارسالی را داوری خواهند كرد.

جشنواره طنز و كاریكاتور بحران برای توجه بیشتر به مقوله بحران‌های طبیعی و اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری و رفتار صحیح در زمان بروز حادثه، برگزار می‌شود.

این جشنواره با همكاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری در سه محور «زلزله»، «سیل» و «كرونا» اثر می‌پذیرد.

شاعران، نویسندگان و كارتونیست‌ها می‌توانند در بخش‌های «شعر طنز»، «داستان كوتاه طنز» و «كاریكاتور و كارتون» آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.

هنرمندان برای هر سه محور باید موضوعات متفاوتی را جهت خلق اثر در نظر بگیرند كه در ادامه به موضوعات هر بخش اشاره شده است.

موضوعات بخش زلزله

مقاوم سازی ساختمان، تثبیت و چیدمان، خرید خانه، پناه‌گیری، ساخت و ساز روی حریم گسل، كوله نجات، مراكز امن اضطراری و سامانه هشدار سریع زلزله

موضوعات بخش سیل

آمادگی در برابر سیل، آبگرفتگی، پیش‌بینی سیل، پیشگیری از سیل، ساخت و ساز در حریم روخانه‌ها و سامانه هشدار سریع سیل

موضوعات بخش كرونا

پروتكل‌های بهداشتی، واكسیناسیون، فاصله اجتماعی ماسك، دوركاری و آموزش آنلاین

مهلت ارسال آثار

علاقمندان می‌توانند در هر سه بخش شعر و داستان كوتاه و كاریكاتور آثار خود را تا روز بیستم و دوم دی ماه به دبیرخانه مجازی جشنواره ارسال كنند.

جوایز

رتبه نخست 4 میلیون تومان جایزه نقدی

رتبه دوم 3 میلیون تومان

رتبه سوم 2 میلیون تومان

همچنین دبیرخانه جشنواره اعلام كرده‌است كه به نفرات اول بخش‌های شعر و داستان طنز، علاوه بر جوائز اعلام شده، فرصت انتشار یك كتاب نیز تعلق خواهد گرفت كه نفر اول بخش كاریكاتور و كارتون تصویرساز آن كتاب‌ها خواهد بود.

برای خواندن اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال آثار به جشنواره به سامانه مسابقات بحران مراجعه كنید.

دسترسی سریع