فراخوان جشنواره سراسری طنز و كاریكاتور بحران

با همكاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری در محورهای «زلزله»، «سیل» و «كرونا» و بخش‌های «شعر طنز»، «داستان كوتاه طنز» و «كاریكاتور و كارتون»

1400/09/03
|
07:11

پس از برگزاری مسابقه داستان كوتاه كوتاه بحران، برای توجه بیشتر نویسندگان و هنرمندان به مقوله بحران‌های طبیعی و اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری و رفتار صحیح در زمان بروز حادثه، جشنواره طنز و كاریكاتور بحران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری به نقل از دبیرخانه جشنواره طنز و كاریكاتور بحران، این جشنواره كه با همكاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری برگزار می‌شود؛ در سه محور «زلزله»، «سیل» و «كرونا» اثر می‌پذیرد و شعرا، نویسندگان و كارتونیست‌ها می‌توانند در بخش‌های «شعر طنز»، «داستان كوتاه طنز» و «كاریكاتور و كارتون» آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.

بنا بر این گزارش، هنرمندان برای هر سه محور باید موضوعات متفاوتی را جهت خلق اثر در نظر بگیرند. در بخش زلزله؛ مقاوم سازی ساختمان، تثبیت و چیدمان، خرید خانه، پناه‌گیری، ساخت و ساز روی حریم گسل، كوله نجات، مراكز امن اضطراری و سامانه هشدار سریع زلزله، در بخش سیل؛ آمادگی در برابر سیل، آبگرفتگی، پیش‌بینی سیل، پیشگیری از سیل، ساخت و ساز در حریم روخانه‌ها و سامانه هشدار سریع سیل و در بخش كرونا؛ پروتكل‌های بهداشتی، واكسیناسیون، فاصله اجتماعی ماسك، دوركاری و آموزش آنلاین مفاهیمی هستند كه آثار را شایسته ورود به چرخه داوری می‌كند.

علاقمندان می‌توانند در هر سه بخش شعر و داستان كوتاه و كاریكاتور آثار خود را تا روز دهم دی ماه به دبیرخانه مجازی جشنواره ارسال و برای دریافت 4 میلیون تومان جایزه نقدی برای رتبه نخست، 3 میلیون تومان برای رتبه دوم و 2 میلیون تومان برای رتبه سوم رقابت كنند.

همچنین دبیرخانه جشنواره اعلام كرد كه به نفرات اول بخش‌های شعر و داستان طنز، علاوه بر جوائز اعلام شده، فرصت انتشار یك كتاب نیز تعلق خواهد گرفت كه نفر اول بخش كاریكاتور و كارتون تصویرساز آن كتاب‌ها خواهد بود.

برای خواندن اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال آثار به جشنواره به سامانه مسابقات بحران مراجعه كنید.

دسترسی سریع