«طنزهای انتخاباتی» اسماعیل امینی به چاپ 2 رسید

كتاب «گاو از بزرگان است!» نوشته اسماعیل امینی شامل طنزهای انتخاباتی این‌نویسنده توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسید.

1400/08/18
|
08:42

كتاب طنزهای انتخاباتی «گاو از بزرگان است!» اثر اسماعیل امینی به‌تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است.

این كتاب به مسائل و مشكلات جاری جامعه با زبان طنز می‌پردازد.

در بخشی از این‌كتاب آمده است:
«سیاست وقتی به درد روزنامه‌نگار می‌خورد كه نان و آب داشته باشد و آن هم موقع انتخابات و تقسیم مناصب و غنائم است، یعنی در زمان برّه‌كُشان و پیچیدن بوی دل‌انگیز كباب و جوجه‌كباب در محافل و مجامع تبلیغاتی و سیاسی و جناحی و حزبی! یعنی همان موقعی كه دستگاه مشترك مورد نظر در دسترس است و همه مردمی می‌شوند و مقامات كمیاب و نایاب به میان مردم می‌آیند و مسئولان گره بر پیشانی و اخم بر ابرو، لبخند می‌زنند و مهربان می‌شوند.

در همین دوران كوتاه پیش از هر انتخابات كه مانند دوران كوتاه نامزدی، پر از لبخند و شیرینی و مهمانی و حرف‌های قشنگ است و نامزدها دست در دست هم روی ابرها كاخ‌های رویایی می‌سازند…»

چاپ دوم این‌كتاب با 163 صفحه، شمارگان 300 نسخه و قیمت 50 هزار تومان منتشر شده است.

معرفی نویسنده
اسماعیل امینی از دهۀ شصت به‌صورت تخصصی در عرصۀ طنز فعالیت می‌كند و با سالنامۀ گل‌آقا همكاری می‌كرده است. تحقیقات او به‌دلیل كمبود منابع طنز، بسیار با اهمیت است. وی رتبۀ نخست در بخش پژوهش جشنوارۀ بین‌المللی طنز را به خود اختصاص داده است.

امینی دارای مدرك دكترای ادبیات و مدرك درجه یك هنری در رشتۀ شعر از شورای عالی ارزشیابی هنرمندان است. او علاوه بر تدریس در دانشگاه، با مطبوعات همكاری كرده و داوری جشنواره‌های متعددی ازجمله جشنوارۀ شعر فجر را برعهده داشته است.

همچنین وی كارشناس ادبی ارگان‌هایی مانند حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری بوده است.( شعر هیأت)

دسترسی سریع