خاطراتی ناگفته از شوخی‌های پشت جبهه

مجموعه «جنگ دوست‌داشتنی» به كارگردانی حسین همایونفر و محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح با محوریت خاطرات شاد رزمندگان از روز دوشنبه 27 بهمن‌ماه در بستر اینترنت عرضه شده است.

1399/12/04
|
13:38

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا به نقل از خبرگزاری مهر ،اصغر نقی‌زاده مجری و میزبان مجموعه «جنگ دوست‌داشتنی» در خصوص ویژگی‌های متمایز این مجموعه سی‌قسمتی گفت: سال گذشته كه آقای حسین همایون‌فر قصه را برای من مطرح كرد تأكید داشتم كه این مجموعه باید متمایز باشد، متأسفانه در سال‌های اخیر مرسوم بوده كه رزمندگان بعضاً خاطراتشان همراه با حزن و غمناك بیان می‌شد درحالی‌كه جبهه‌ها چنین نبوده است.

وی ادامه داد: ما باید زندگی این‌سوی خاك‌ریزها را بیان كنیم باید بگوییم در پادگان‌ها و پشت جبهه‌ها چگونه بوده است، آنجا زندگی عادی در جریان بود و همین موضوع می‌تواند بسیار متمایز باشد و ما با همین ایده جلو رفتیم كه انشالله اگر مردم ببینند و خوششان بیایید می‌بایست به سمت كاراكترهایی كه معروف و مشهور هستند نیز برویم، افرادی كه مسئولیت‌های بیشتری در زمان دفاع مقدس داشتند و با آن‌ها صحبت كنیم.

این بازیگر تلویزیون همچنین در خصوص رویكرد طنز و مخاطرات احتمالی كه در مسیر این گفتگوها به وجود خواهد آمد نیز اظهار كرد: ما در حال حاضر در كشور خودمان به‌نوعی دچار خودسانسوری شدیم درصورتی‌كه بسیاری از خاطرات جنگ ما اصلاً بیان‌نشده، اولاً این خاطرات عنوانش طنز نیست، طنز با آنچه ما نشان دادیم بسیار فرق دارد، به این مجموعه، خاطرات شاد و شوخی‌هایی كه در جبهه‌ها صورت می‌گرفته باید اطلاق شود. این‌ها زندگی واقعی پشت جبهه‌ها بود كه شامل شوخی‌ها و شادی‌ها از ناگفته‌هایی می‌شود كه هیچ ربطی هم به زد و خورد و بگیر و ببندها نداشته است. پس من نمی‌توانم نام این كار را طنز بگذارم و بهتر است بگویم خاطرات شاد، خنده‌دار و خوب از پشت‌صحنه جنگ.

نقی زاده هم‌چنین با اشاره به مخاطبان و بازخوردهای پخش این مجموعه نیز گفت: در درجه اول مخاطبان «جنگ دوست‌داشتنی» هم نسلان من هستند، رزمندگانی كه آن زمان بودند و آن روزگاران را یادشان هست قطعاً با تماشای این مجموعه خاطرات برایشان زنده می‌شود و قطعاً ارتباط بیشتری برقرار خواهند كرد. نسل جوان و نوجوان نیز اگر این كار را ببینند و بدانند فضایی كه طی سال‌ها از جنگ گفته‌شده وجه دیگری نیز دارد به جرأت می‌گویم كه ارتباط خوبی برقرار خواهند كرد.

وی در پایان بیان كرد: پیش‌بینی من این است كه مجموعه بسیار جذابی خواهد شد و به عنوان نمونه به این سوال‌ها پاسخ می‌دهد كه چگونه این نسل ازدواج كرده است؟ چگونه زندگی می‌كرده است؟ و پاسخ اینها برای مخاطب جالب است. فكر می‌كنم اگر قدرت پخش بالایی داشته باشیم و بتوانیم در سایر شبكه‌ها پخش‌كنیم بازخوردهای خوبی خواهیم گرفت.

مجموعه «جنگ دوست‌داشتنی» به تهیه‌كنندگی حسین همایون‌فر محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح می‌باشد كه از روز دوشنبه 27 بهمن‌ماه در پلتفرم فیلیمو و فیلم گردی عرضه شده است.

دسترسی سریع