بیست و هشتمین محفل «قندشكن» در یزد برگزار می‌شود

مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد از برگزاری بیست و هشتمین محفل قندشكن در یزد خبر داد و گفت: طنزپردازان آثار خود را در زمینه «آلودگی‌ها» و «بُت بزرگ» به دبیرخانه محفل طنز قندشكن ارسال كنند.

1399/11/11
|
00:52

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، حجت الاسلام مهدی پرنیان با بیان اینكه محفل طنز «قندشكن» یكی از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز كشور به شمار می‌رود، اظهار داشت: این محفل ادبی در دهه فجر 1395 با حضور ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری و جمعی از طنزپردازان و شاعران استان و كشور در حوزه هنری یزد آغاز به كار كرد.

وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های این محفل و ظرفیت‌های خوب استان در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ادبی ادامه داد: «قندشكن» در پی ترویج طنز عفیف و سالم و همچنین پرورش استعدادهای ادبی و حمایت از طنزپردازان جوان، خلاق و پویاست.

پرنیان، خلق جاذبه‌های سالم و مفرح برای جوانان با استفاده از طنز به عنوان زیباترین قالب برای انتقال پیام‌، ایجاد فضای همدلی، نشاط و امید در جامعه با بهره‌گیری از این هنر و ترویج سبك زندگی اسلامی با زبان كنایه، طنز و شوخ‌ طبعی را از دیگر اهداف این محفل برشمرد.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد با بیان اینكه این محفل قبل از شیوع كرونا به صورت ماهانه برگزار می‌شد، افزود: سعی كردیم در دوران كرونا نیز این برنامه تداوم داشته باشد و محفل بیست و هشتم، چهارمین محفل در دوران كرونا است كه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پرنیان ضمن تشكر از همراهی خوب و دلگرم كننده طنزپردازان استان و كشور و همچنین مردم و مسئولان از این محفل طنز گفت: نكات نغز و لطیفی كه در این محفل از زبان شاعران و طنزپردازان بیان می‌شود همگی در راستای اصلاح كاستی‌ها و ناراستی‌ها در جامعه است و هدف طنز هم جز این نیست.

وی با اشاره به بیست و هشتمین محفل طنز قندشكن بیان كرد: این برنامه در دو موضوع بومی و بین‌الملل برگزار می‌شود كه آلودگی‌ها (هوا، محیط، ذهنی، بصری) از جمله مضامین بخش بومی و بُت بزرگ (افول آمریكا و رویدادهای جهانی) موضوعات بین‌الملل این محفل است.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد از شاعران و طنزپردازان استان و كشور و علاقه‌مندان دعوت كرد فیلم شعرخوانی یا نثرخوانی خود را در رابطه با موضوعات محفل بیست و هشتم از طریق رایانامهqandshekan@gmail.com یا شماره 09132597012 به دبیرخانه این محفل ارسال كنند.

بیست و هشتمین محفل طنز قندشكن سه‌شنبه 14 بهمن، ساعت 18 به صورت مجازی و از طریق صفحه Qandshekan به خانه‌ها می‌آید.

این ویژه‌برنامه به همت حوزه هنری استان یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برگزار ‌ می شود

دسترسی سریع