جشنواره ملی طنز مكتوب شهروندی شهرخند فراخوان داد

نخستین جشنواره ملی «طنز مكتوب شهروندی» با موضوعات حقوق شهروندی و مشاركت مسوولانه در ریشه كنی بیماری كرونا برگزار می‌شود.

1399/11/06
|
12:22

به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، معاون فرهنگی- هنری این سازمان از برگزاری جشنواره ملی طنز مكتوب خبر داد و گفت: این جشنواره با موضوعات حقوق شهروندی، حمل و نقل عمومی و هوای پاك، فضای سبز و محیط زیست، مصرف بهینه انرژی، ایمنی و آتش نشانی، پسماند و بازیافت، فرهنگ آپارتمان نشینی، پرداخت به موقع عوارض و مشاركت شهروندان در حفظ و توسعه شهر و ارتقا فرهنگ كتابخوانی برگزار خواهد شد.

فرزاد صدری با بیان اینكه این جشنواره در محورهای شعر طنز و داستان های كوتاه است، عنوان كرد: هدف این جشنواره ارتقاء اخلاق شهروندی، كنترل خشم، همدلی و نوع دوستی، احترام و ادب ورزی، احسان و نیكوكاری، گذشت و ایثار، قدردانی، حفظ منزلت سالمندان، رفتار سالم با افراد توان خواه در جامعه، عدم ایجاد سد معبر و مزاحمت برای شهروندان در فضاهای عمومی شهری است.

وی تاكید كرد: مشاركت مسوولانه در ریشه كنی بیماری كرونا از موضوعات ویژه این جشنواره است.
جوایز
صدری با بیان این مطلب كه به 3 اثر برگزیده در بخش شعر طنز و 3 اثر در بخش داستان كوتاه جوایزی اهدا خواهد شد، ادامه داد: علاقمندان به شركت در این فراخوان می‌توانند آثار خود را تا 22 بهمن به نشانی Shahrkhand.shiraz@gmail.com و شماره واتس اپ 09374450270 ارسال كنند. وی در پایان اعلام كرد: 6 اثر در بخش شعر طنز و داستان كوتاه به عنوان آثار قابل تقدیر انتخاب خواهد شد.

دسترسی سریع