هنرمند بوكانی منتخب جشنواره كاریكاتور كرواسی 2020 شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوكان گفت: اثر “منیره احمدی” هنرمند كاریكاتوریست بوكانی این شهرستان منتخب جشنواره بین‌المللی كارتون و كاریكاتور 2020 كرواسی شد.

1399/11/04
|
09:27

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، به نقل از خبرگزاری صداوسیما مركزآذربایجان غربی، منصور احمدی با بیان اینكه اثر این هنرمند بوكانی در كتاب این جشنواره در كشور اثر بانوی بوكانی منتخب جشنواره بین‌المللی كاریكاتور كرواسیكرواسی به چاپ رسیده است، اظهار داشت: این هنرمند بوكانی با سه اثر در این جشنواره شركت كرده بود.

وی افزود: بیش از هزار اثر از كشورهای مختلف جهان به این جشنواره بین‌المللی ارسال شده بود كه از میان آنها 150 اثر كه یكی از آن از آثار ارسالی این هنرمند بوكانی بود، در كاتالوگ این نمایشگاه انتخاب شد و در كتابی به چاپ رسید.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوكان افزود: این جشنواره با حضور و شركت هنرمندانی از 49 كشور جهان و با موضوع كرونا ویروس برگزار شد.

منیره احمدی 27 سال ساله دارای مدرك كاردانی گرافیك بوده و در زمینه انیمیشن و در حوزه طراحی نیز فعالیت دارد.

آثار این هنرمند بوكانی پیش از این نیز در جشنواره‌های بین‌المللی “آیدین دوغان” تركیه و جشنواره روسیه به بخش نمایشگاه راه یافته و مقام دوم این جشنواره‌ها را نیز از آن خود كرده بود.

منیره احمدی بانوی فعال كاریكاتوریست آذربایجان ‌غربی در سطح ملی و بین المللی به شمار می‌رود؛ در شهرستان بوكان حدود 25 كاریكاتوریست مشغول فعالیت‌های هنری هستند.

“منیره احمدی” هنرمند جوان بوكانی دارای بیش از 15 سال سابقه در رشته طراحی و كاریكاتور می‌باشد. او تنها بانوی كاریكاتوریست فعال در استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

همچنین كسب رتبه دوم جشنواره بین المللی كاریكاتور طنز و گرافیك اسپانیا 2018 و چندین جایزه داخلی و بین‌المللی دیگر، جزو كارنامه كاری این هنرمند است.

دسترسی سریع