«چه‌قدر خوبیم ما!» به چاپ هجدهم رسید

كتاب طنز «چه‌قدر خوبیم ما!» نوشته ابراهیم رها توسط انتشارات مروارید به چاپ هجدهم رسید.

1399/07/06
|
09:23

به گزارش خبرنگار مهر، كتاب طنز «چه‌قدر خوبیم ما!» نوشته ابراهیم رها به‌تازگی توسط انتشارات مروارید به چاپ هجدهم رسیده است. این كتاب در گروه «جامعه‌شناسی طنز» این ناشر چاپ شده است.

علی میرمیرانی ملقب به ابراهیم رها نویسنده و طنزپرداز در معرفی این كتاب خود می‌گوید: ما مردم عین دسته گلیم، لااقل بخش اول این عبارت دوقسمتی را مطمئنم. رفتار ما، واكنش‌های ما، اطوار ما، برخوردهای ما… یكی از یكی بهتر. ما مردمانی زیبا جادار مطمئن هستیم كه اعتمادبه‌نفسمان تا سقف آسمان رسیده است. حالا من در این كتاب سعی كرده‌ام به زبانی كه به هیچ‌كس‌ برنخورد، رفتارهای اجتماعی و فراگیرمان را كه تبعاتش به خودمان برمی‌گردد، مرور كنیم. اگر از دسته‌گل بودن خود، اطرافیان، فامیل، دوست، راننده خطی دور میدان یا سوپرماركت محله‌تان به تنگ آمده‌اید، این كتاب را بخوانید...

یكی از مسائل اجتماعی كه رها در این كتاب به آن‌ها پرداخته، كتاب‌نخواندن ایرانی‌هاست كه درباره‌اش نوشته است:

«یعنی اگر داغ و درفش مان كنند و به میخ و سیخ مان بكشند و از دروازه شهر آویزانمان فرمایند و… اگر سر به سر تن به كشتن دهیم عمراً كه كتاب بخوانیم. ما اصلاً یك جور مقاومت عجیبی در برابر كتاب خواندن داریم كه تفلون در برابر چسبیدن غذا به ماهی تابه ندارد. چنان نسبت به كتاب خواندن نفوذناپذیریم كه ایزولاسیون هیچ پشت‌بامی نسبت به باران و برف چنین عایق نیست. یعنی حاضریم وقت مان را با خاراندن پس سر و شمردن شوره‌های روی شانه‌مان تلف كنیم اما دو صفحه یا چهار خط كتاب نخوانیم. یكی از بارزترین خصوصیات ما ایرانیان كه دیگر دارد به شناسنامه‌مان تبدیل می‌شود و اوراق هویتی و شاخصه ممیزه ماست همین كتاب نخواندن است…»

چاپ هجدهم این كتاب به‌تازگی راهی كتابفروشی‌ها شده است.

دسترسی سریع