پخش سریال طنز «سرزمین پیرمردها» از دو شبكه رادیویی

مجموعه 6 قسمتی طنز«سرزمین پیرمردها» از آنتن دو شبكه رادیویی نمایش و تهران پخش می شود.

1399/05/20
|
08:07

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، «سرزمین پیرمردها» به سفارش رادیو تهران در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده كه همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

داستان این سریال طنز رادیویی كه مریم تاجیك آن را نوشته است درباره چند پیرمرد بازنشسته است كه سال های پایانی عمرشان را می گذرانند تا اینكه یكی از آنها به اسم ماشاالله با مشورت چند همسن و دوستانش تصمیم می گیرد آشپزخانه ای باز كند و این انگیزه باعث می شود دوستان دیگرنیز به وجد بیایند و به او كمك كنند كه در این حین خرابكاری های طنز آمیزی به وجود می آید.

نازنین مهیمنی كارگردان این سریال رادیویی گفت: تحلیل شخصیت ها، هدایت ریتم بازی ها در نمایش مخصوصا در این كار از مهمترین كارهایی بود كه به عنوان كارگردان باید انجام می دادم.

وی افزود: طبیعی است صحنه هایی كه تماما افراد سالمند آن را به جلو می برند به مرور شنونده را دچار بی حوصلگی می كند اما تلاش كردم با تغییرات به جا و به موقع حس ها و صداها و آكسانهای درست روی واژه ها سمفونی شنیدنی ایجاد كنم تا مورد توجه شنوندگان رادیو قرار بگیرد.

این كارگردان در پایان تاكید كرد: البته سالمندان بازیگر این كار همه از پیشكسوتان عرصه بازیگری هستند و درواقع این توانایی را دارند كه هم در این نقش ها هنرنمایی كنند و هم در نقش هایی با سن پایینتر و این نكته را اضافه كنم انتخاب بازیگر در این كار اهمیت فوق العاده ای داشت، چون بازیگران مسنی كه بتوانند 6 قسمت رل اصلی ایفا كنند انگشت شمارند و من در این كار 5 پرسوناژ مسن داشتم كه باید راكورد صدایشان را حفظ می كردند و انصافا همگی با تلاش بسیار به این مهم نائل شدند و تا پایان شخصیت هایی باورپذیر ارائه دادند كه از تك تك آنها صمیمانه سپاسگزارم.

مجموعه 6 قسمتی طنز «سرزمین پیرمردها» به نویسندگی مریم تاجیك، كارگردانی نازنین مهیمنی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افكتوری نرگس موسی پور، گویندگی مهدی طهماسبی، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی رامین پورایمان، مجیدحمزه، عبدالعلی كمالی، محمد پورحسن، باقر كریمپور، شمسی صادقی، امیر زنده دلان، مونا صفی، مروارید كریمپور و شیما جانقربان از روز یكشنبه نوزدهم مرداد ماه ساعت 22:30 از رادیو تهران پخش می شود و همزمان ساعت 1:00 بامداد روی آنتن رادیو نمایش می رود.

دسترسی سریع