صد و نهمین مكتب خانه طنز برگزار می‌شود

صد و نهمین مكتب خانه طنز برگزار می‌شود

1402/05/28
|
08:22
|

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری، یكصد و نهمین مكتب خانه طنز با مدیریت رضا ساكی در حوزه هنری برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش علاقه‌مندان به طنز می‌توانند ساعت 16 روز شنبه 28 مردادماه 1402 در این كارگاه شركت كنند.

این جلسه آموزشی در اتاق شماره یك، طبقه دوم حوزه هنری واقع در انتهای خیابان سمیه، نرسیده به حافظ برگزار می‌شود.

مكتب‌خانه طنز به همت دفتر طنز حوزه هنری برگزار می‌شود و هر جلسه شركت‌كنندگان را با شیوه‌های مختلف طنزپردازی آشنا می‌كند.

مكتب‌خانه طنز در دفتر طنز حوزه هنری كار خود را در تیرماه سال 1393 زیر نظر رضا ساكی شروع كرده و در این سال‌ها طنز نویسان بسیاری به جامعه طنز كشور معرفی شدند.

رضا ساكی در این كارگاه، شگردها و تكنیك‌های طنزنویسی را آموزش می‌دهد و با علاقه‌مندان به حوزه طنز به مرور داستان‌ها، مجلات و كتاب‌های طنز می‌پردازد.

این جلسات تا قبل از كرونا نیز به صورت حضوری و بعد از شیوع كرونا، با همكاری پایگاه خبری گلونی به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شد و این روزها مجدداً به صورت حضوری در حوزه هنری برگزار می‌شود.

شركت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

دفتر طنز حوزه هنری كه آموزش طنز و كمدی را یكی از اهداف جدی خود می‌داند در كنار مكتب‌خانه طنز جلساتی دیگری مانند شب شعر «در حلقه رندان»، جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های كمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌كند.

دسترسی سریع