«بگو بخند» را چه روزهایی از شبكه نسیم ببینیم؟

«بگو بخند»، برنامه جدیدی است كه از سه شنبه 2 خرداد ماه ساعت 20 روی آنتن شبكه نسیم می‌رود.

1402/03/08
|
09:19
|

برنامه جدید «بگوبخند» به تهیه كنندگی مسعود شریعت نیا، كارگردانی شهاب عباسی و اجرای عبدالله روا از سه‌شنبه 2 خرداد ماه ساعت 20 از شبكه نسیم پخش می شود.

‎داوران این برنامه بیژن بنفشه خواه، نعیمه نظام دوست، هومن برق نورد و شهرام شكیبا هستند كه گروه های شركت كننده از تمامی كشور را در عرصه‌های مختلف هنری همچون بازیگری، موسیقی، تئاتر و …. در 4 مرحله رقابتی به داوری می‌گذارند.

این برنامه از سه شنبه تا جمعه از شبكه نسیم پخش می‌شود. این برنامه در سه قسمت ویژه در ایام نوروز با حضور هنرمندان، روی آنتن این شبكه رفت.
معرفی شبكه نسیم
شبكه نسیم بر اساس این تحلیل سازمان كه می بایست شبكه های نسل جدید تخصصی بر موضوعات خاص فعالیت نمایند و با شعار شبكه نسیم؛ شبكه نشاط و سرگرمی فعالیت می نماید. بر اساس همین تحلیل مخاطب از بین چند شبكه جدی به شبكه‌ای نیاز دارد كه در زمان كوتاهی انبساط خاطر و شادی لطیفی برایش به ارمغان بیاورد .

رویكرد این شبكه ایجاد فرصت‌های شاد و با نشاط است كه مخاطب آن را در كوتاه‌ترین زمان تجربه كند. البته برخی موضوعات روی آنتن تجربه و با شبكه‌های مشابه مقایسه شده و بتدریج به صورت كنونی درآمد. اكنون این شبكه مشابه هیچ شبكه‌ای نیست. ازدلایل روی آوردن فراوان مخاطبان به این شبكه نیاز بسیاری است كه مخاطبان برای داشتن حالی خوب بوده است. ما بی‌انگیزگی و بی‌دغدغه بودن را حال خوب نمی‌دانیم. وقتی می‌گوییم حال مردم باید خوب شود منظورمان این نیست كه ناهمواری‌های زمانه را نبینند و فقط نیازهای شخصی‌شان را رفع كنند و بی‌درد باشند.

تصور ما این است كه در فضایی آرام، لطیف و انسانی می‌توانیم ناهمواری‌های زندگی را منطقی‌تر ببینیم و ناكامی‌هایمان را منطقی‌تر هضم كنیم و با این دیدگاه می‌توانیم شكست‌ها را با امید پشت سر بگذاریم و امیدوارانه به فراز و نشیب‌های زندگی بنگریم. در شبكه نسیم حال خوب، حالی است كه انسان را هم از جهت معنوی ارتقا می‌دهد و هم حس شیرین نشاط را در او ایجاد می‌كند. در شبكه نسیم، فرض اول ما براین است كه مخاطب زمان كوتاهی به شبكه اختصاص دهد؛ یعنی هر زمان كه خواست شبكه نسیم را ببیند و چند دقیقه‌ای‌ انبساط خاطر یابد.

اكنون كمی فراتر رفته‌ایم و می‌خواهیم مخاطب حدود 30 دقیقه تا یك ساعت پای برنامه‌ های این شبكه بنشیند، زمانی كه به موضوع از منظر كلان نگاه كنیم باید نقشه‌ای متوازن ترسیم كنیم، طوری كه هم سریال‌ها دیده شوند هم جُنگ و… . در شبكه نسیم هدف این نیست كه چند برنامه خیلی جذاب در جدول پخش قرار دهیم و بگوییم مردم از صبح تا شب بخندند.

تلویزیون باید فضای واقعی در اختیار مردم بگذارد تا مردم، هم به كتاب خواندشان برسند هم به تفریحشان؛ هم كار كنند و اوقاتی هم برنامه ببینند. نسیم از چهار كلمه و رویكرد تولید و پخش برنامه هایی با مضامین “نشاط” و “سرگرمی” و “یادها” و “مسابقات” تشكیل گردیده است و با نگاهی به برنامه های در حال پخش و تاریخچه آن ، با این نوع تقسیم بندی در محتواهای خود مخاطبان بسیاری را جذب آنتن خود نموده است.

دسترسی سریع