روزنامه جام جم/دورهمی صبایی‌ها در استودیو 8

دهمین سالگرد تاسیس رادیو صبا برگزار و از برگزیدگان این شبكه تقدیر شد

1400/10/22
|
00:08

در آستانه 10‌سالگی شبكه رادیویی صبا، صبح روز گذشته مراسمی با حضور شاهین مظفری قائم‌مقام معاونت صدا، حمیدرضا افتخاری مدیر این شبكه و جمعی از مدیران و هنرمندان و دست‌اندركاران برنامه‌های مختلف رادیو صبا از جمله منصور ضابطیان، مجتبی چراغعلی و شاهین جمشیدی در استودیوی هشت ساختمان شهدا برگزار شد و از برگزیدگان این شبكه نیز با نشان شبكه و لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش‌های مختلف این مراسم تقدیر به‌عمل آمد. اجرای این مراسم را فریبا باقری، مجری برنامه «شهر فرنگ» رادیو صبا به‌عهده داشت كه یكی از برنامه‌های پرمخاطب این شبكه است. این مراسم به‌صورت مستقیم از رادیو صبا برای شنونده‌ها و مخاطبان این شبكه پخش شد و مخاطبان توانستند از طریق صفحه رادیو صبا در فضای مجازی و سایت شبكه به‌صورت تصویری و مستقیم مراسم را دنبال كنند. ابتدای مراسم صحبت‌هایی از مجریان این شبكه برای حضار پخش شد و حمیدرضا افتخاری، مدیر رادیو صبا در جایگاه قرار گرفت و سخنانی را بیان كرد. رادیو صبا حدودا 10 سال قبل با رویكرد طنز و ایجاد شور و نشاط در جامعه فعالیت خود را آغاز كرد و اكنون یك شبكه رادیویی 24 ساعته است.

ممنون كه صبایی هستید
به گزارش جام‌جم، مدیر رادیو صبا با تفالی كه به حافظ زده بود صحبت‌هایش را با ابیاتی از این شاعر گرانقدر آغاز كرد و سپس گفت: من اینجا می‌خواهم سخن را كوتاه كنم و فقط خیرمقدم می‌گویم به اهالی رادیو صبا كه در جشن 10سالگی شبكه شركت كردند. تشكر می‌كنم از همه كسانی كه باعث شدند رادیو صبا در این چند سال چند گام جلوتر برود و رضایت مخاطب را بیش از گذشته به‌دست آورد. همچنین از مخاطبان و همراهان گرامی و عزیز كه روی تمام تغییرات رادیو صبا حساس هستند و این شبكه را از خود می‌دانند ممنونم. امیدوارم این روند همچنان ادامه یابد و موفقیت‌های بیشتری برای صبایی‌ها كسب شود. همچنین امیدوارم این رسم را ادامه دهیم و هر سال در چنین روزهایی در سالگرد شبكه دور هم جمع شویم و از زحمات دوستان‌مان تقدیر و تشكر كنیم.
وی در انتهای صحبت‌هایش نیز بیان كرد: ممنون كه اینجا حضور دارید و صبایی هستید.
لیگ عشاق رادیو صبا
بعد از صحبت‌های مختصر افتخاری، آقای نیكبختی یكی از كاراكترهای طنز و پای ثابت این شبكه تلفنی نمایشی را با مجری اجرا و بعد خودش نیز در استودیو حضور پیدا كرد. بخش تقدیر از برگزیده‌ها در چند نوبت و در خلال برنامه‌ها انجام شد. بخش اول تقدیرها پس از صحبت‌های افتخاری انجام شد و به همین دلیل مهدی ساعی تهیه‌كننده و مدیر گروه مسابقات و تفریحات رادیو صبا، مجتبی چراغعلی آهنگساز روی سن آمدند تا از برگزیدگان بخش اول تقدیر به‌عمل بیاورند. «لیگ عشاق» یكی از برنامه‌های این شبكه است كه برای زوج‌ها برگزار شده كه خانواده مطلبی از بین زوج‌های مختلف كه در این رقابت شركت كرده بودند، برگزیده این برنامه شدند و بیان‌ا... مطلبی به نمایندگی از خانواده‌اش در این مراسم حضور پیدا كرد و لوح تقدیر و جایزه نقدی را دریافت كرد. پس از آن نوبت به بخش دوم تقدیرها رسید كه مربوط به آرم استیشن و لوگوی صوتی رادیو صبا بود كه به دو نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
بشیر جعفری‌نیا مدیر، گروه طنز و سرگرمی و مهدی عباس‌نژاد، مدیر طرح و تولید این شبكه در جایگاه قرار گرفتند و پس از قرائت بیانیه هیات داوران از دو نفر تقدیر كردند: نفر اول كه لوح سپاس و جایزه نقدی دریافت كرد، مهدی استاد احمد بود و نفر دوم نازنین حاج‌سیف‌ا... .
پس از آن موسیقی پخش شد و نوبت به بخش دیگری از تقدیرها رسید. در این بخش شاهین جمشیدی كه در برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» شبكه سه هم حضور دارد و از مجریان رادیو صبا نیز هست، روی سن آمد و از غلامرضا عزتی، تهیه‌كننده مسابقه «دوراهی» تقدیر و جایزه او را اهدا كرد. بعد از این بخش هم بار دیگر كاراكتر «آقای نیكبختی» وارد استودیو شد و با مدیر شبكه و مجریان در آیتم طنزش شوخی كرد و سپس قطعه‌ای را با پیانو برای حضار نواخت و خودش هم خواند و به‌قدری مورد توجه حضار قرار گرفت كه بار دیگر این قطعه را اجرا كرد.
نمایش زنده رادیویی
در بخش دیگری از این مراسم آیتم نمایشی اجرا شد كه در آن شخصیت‌هایی چون آقای فرصت، خانم شیركوهی و سرباز وظیفه كه برای مخاطبان این شبكه افراد آشنایی هستند، نمایش رادیویی را با همراهی مجری مراسم اجرا كردند و مورد توجه حضار قرار گرفتند. سپس نوبت به بخش دیگری از تقدیرها رسید. مظفری، قائم مقام معاونت صدا و منصور ضابطیان، یكی دیگر از مجریان رادیو صبا در جایگاه قرار گرفتند و از عوامل ستادی برگزیده این شبكه تقدیر كردند. اولین نفری كه در این بخش مورد تقدیر قرار گرفت، نرگس سادات احمدی بود و دومین نفر معصومه سلیمانی كه جوایزی دریافت كردند. در این مراسم از عوامل منتخب پخش شبكه هم تقدیر شد. از جمله معصومه مهری، معصومه حیدرنژاد ،مجری و سیامك احمدی پور، تهیه‌كننده.
در بخش دیگری از مراسم احمدرضا موسوی كه به گفته خودش حدود 8 ماهی است به گروه رادیو صبا پیوسته در حضور مدیران این شبكه، استندآپ اجرا كرد و با مدیران و هركدام از مجریان این شبكه به نوعی شوخی كرد و مورد توجه حضار و به‌خصوص مدیران قرار گرفت و در بخش دیگری از این مراسم از مدیران سابق رادیو صبا تقدیر شد. قائم مقام معاونت صدا بار دیگر روی سن رفت و جوایز آنها را اهدا كرد. محمد صادق رحمانیان به‌عنوان پایه‌گذار رادیو صبا، حمیدرضا مقدسی و سعید یوسف نیا افرادی بودند كه از آنها تقدیر و این لحظات توسط عكاسان ثبت شد. سپس نوبت به تقدیر از تولیدات سایر استان‌ها رسید كه برنامه‌هایشان از رادیو صبا پخش می‌شود. پروین نژاد، معاون صدای مركز قزوین به همراه افتخاری روی سن آمدند و از مهدی خدایی، تهیه‌كننده برنامه «خندانك» از تولیدات مركز قزوین تقدیر كردند. در ادامه از ترانه شبكه صبا با صدای فرشید فراهانی رونمایی شد و این قطعه برای اولین بار برای حضار و شنونده‌های این رادیو پخش شد و مورد توجه قرار گرفت.
تقدیر از برنامه سازان برتر پاییز 1400
لوح تقدیر و جایزه نقدی به برترین‌های حوزه‌های مختلف رادیو صبا اهدا شد كه اسامی آنها به‌ این ترتیب است:
نسترن كیانی به‌عنوان برترین آیتم ساز شبكه برای آیتم «كپسول»،
لیلاعلاقه‌مند به‌عنوان برترین گزارشگر شبكه برای مستند «ماجرا»،
نسیم سادات صباغان به‌عنوان برترین نویسنده شبكه برای برنامه «به وقت زندگی»، منصور ضابطیان به‌عنوان برترین كارشناس مجری شبكه برای برنامه«بر بوی زلف یار»، مهدی پر به‌عنوان برترین مجری مرد شبكه برای اجرای برنامه «در صبا چه گذشت»،
مهتا حق‌پناه به‌عنوان برترین مجری زن شبكه برای اجرای برنامه «به وقت زندگی»، فریبا باقری به‌عنوان برترین مجری زن شبكه برای اجرای برنامه «شهر فرنگ»، مژگان فرزین به‌عنوان برترین تهیه‌كننده شبكه برای برنامه «دفتر پاییز» و محمد عیوضی به‌عنوان برترین تهیه‌كننده و استمرار در تولید باكیفیت برای برنامه «صبامك».

دسترسی سریع