ایسنا. واكنش به رامبد جوان پس از تبلیغات رژیم غذایی

ایسنا. واكنش به رامبد جوان پس از تبلیغات رژیم غذایی

1400/09/14
|
07:32

رامبد جوان به دلیل تبلیغات رژیم غذایی، زرشك زرین یك نظرسنجی مردمی را از یك برنامه رادیویی دریافت كرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه ی «ترین ها» با اجرای شاهین جمشیدی هر هفته با هدف معرفی برترین های ایران در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی پخش می شود.

این برنامه روز جمعه(دوازدهم آذر ماه) با یك موضوع فرهنگی همراه مخاطبان شد و «عجیب ترین تعارف های ایرانی ها» را از نگاه مخاطبان معرفی كرد.

تعارف از شاخصه‌های فرهنگ مردم ایران و مجموعۀ آدابی كه هر فردی در رابطه‌اش با دیگران و برای نشان‌دادن فزونی محبت، دوستی و ادب به‌طور مستمر انجام می‌دهد.
تعارفی كه میان مردم بسیار متداول بود، از ادب و صفای درون‌شان سرچشمه گرفته است، تا آن‌جا كه سیاحان، مهمان‌نوازی و گشاده‌رویی را ویژگی بارز مردم این سرزمین‌دانسته اند.

در برنامه «ترین ها» لیستی از عجیب ترین تعارف های ایرانی ها برای مخاطبان در فضای مجازی ارائه شد كه با نظر سنجی صورت گرفته «قابل شما را نداره» عجیب ترین تعارف ایرانی شد و بعد از آن عبارت های تعارفی «نوكرتم» و «دست بوسه» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان برنامه با احسان رضایی منتقد ادبی، درباره تعارف در فرهنگ ایرانی گفتگو شد كه وی در این مصاحبه تعارف را به عنوان بازی زبانی در كشورهای باسابقه تمدن طولانی عنوان كرد و اشاره به این موضوع كرد كه اگر شما یك رمان را به نویسندگی یك انگلیسی زبان بخواند تعارف بیشتری در متن آن می یابید تا زمانی كه این رمان را یك فرد آمریكایی نوشته باشد.

وی افزود: تعارف در نگاه مسافران و گردشگران شاید جالب باشد ولی گاهی برای آنها نیز سخت است و یكی از مسائل و مصائب سفر به ایران می شود.

«زرشك زرین» با اجرای شهرو احمدوند از بخش های دیگر برنامه «ترین ها» است كه متناسب با موضوع برنامه چند ساعت قبل از برنامه یك نظرسنجی برای شنوندگان در صفحه مجاری برنامه گذاشته و در انتهای برنامه نتیجه اعلام می‌شود.

روز جمعه این بخش با موضوع صحبت های نسنجیده سلبریتی ها راهی آنتن شد و از مخاطبان پرسیده شد كه شما زرشك زرین را به كدام گزینه می دهید؟؛ مریم امیرجلالی به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی، نفیسه روشن به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی یا رامبد جوان به خاطر صحبت های نسنجیده اش در تبلیغات اخیر.

طبق نظرسنجی صورت گرفته مخاطبان با اهدای «زرشك زرین» به رامبد جوان دلخوری شان را از رفتار و گفتار وی در تبلیغات اخیر نشان دادند.

برنامه "ترین ها" روزهای جمعه ساعت 16 به تهیه كنندگی نازنین حاج سیف الله، اجرای شاهین جمشیدی و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن صبا می شود

دسترسی سریع