خبرگزاری تسنیم/امیرحسین مدرس: سال‌هاست از كار تصویر فاصله گرفته‌ام

معاون سیما در احكامی جدید مسئولان رسانه‌های نوین تلویزیون را انتخاب كرد؛ همچنین صداهای ماندگار صداوسیما چند اثر جدید را روانه آنتن كردند.

1402/08/22
|
08:01


امیرحسین مدرس: سال‌هاست از كار تصویر فاصله گرفته‌ام
امیرحسین مدرس داستان‌های متنوعی را برای شنوندگان «رادیو صبا» روایت كرده است؛ از داستان‌های كوتاه طنز «قند پارسی» تا روایت داستان‌های روزهای بلند تابستان و عاشقانه‌های پاییزی در دفترهای فصلی رادیو صبا و روایت داستان‌های تاریخی در دفتر سرخ و دفتر هشت برگ، تا اینكه روایت داستان‌هایش «به توان هفت» رسید.
«مشتاق دیدار» و «این مردم نازنین» برنامه‌های جدیدی از رادیو صبا هستند كه مدرس در آن برای مخاطبان به روایت داستان‌های عامیانه می‌پردازد.
مدرس در توصیح این برنامه‌ها بیان كرد: «مشتاق دیدار» روایت دلتنگی مردم برای دیدار یكدیگر است. دیدار دوست، فرزند، همكار و هر آشنای دوری و «این مردم نازنین» داستان روزهای جمعه مردم است.
مدرس در ادامه بیان كرد داستان های این برنامه ها از آن‌ جنس روایت‌هایی هستند كه مردم دوست دارند.
وی افزود: من شخصاً به این گونه برنامه‌ها علاقه مند هستم، چون هم شیوه روایی دارند و هم برگرفته شده از متن زندگی مردم است. مخاطب هم اگر شنونده دائمی این برنامه باشد طبعاً با آن همذات پنداری می‌كند. در این برنامه‌ها صمیمیتی كه در متن است و شباهتی كه با زندگی روزمره همه ما دارد مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد و به راحتی ارتباط نزدیكی با آن برقرار می‌كنند.
مجری و بازیگر باسابقه رادیو معتقد است: ارتباط رادیو با مخاطب یك رابطه صمیمانه است و شنوندگان دوست دارند داستان‌های خود را از رادیو بشنوند، زمانی كه یك شنونده داستانی آشنا را از رادیو می‌شنود كه بسیار شبیه زندگی روزانه او است، به دور از تجمل و تخیل و ظاهرسازی ارتباطش با این رسانه صمیمی‌تر می‌شود و بیشتر احساس نزدیكی می‌كند.
«پیغام‌گیر» عنوان یكی از آیتم های برنامه «این مردم نازنین» است كه در آن امیرحسین مدرس با یكی از دوستان و آشنایان تماس می‌گیرد تا آخرین لحظات تعطیلات را با هم بگذرانند، مدرس درباره روزهای جمعه خود گفت: چون بسیار پرمشغله هستم، البته نه كار تصویر و از سال 96 كار تصویری را كنار گذاشتم، بیشتر درگیر پژوهش و تصحیح نسخه های خطی و انتشار آنها هستم.
در پایان گوینده برنامه از «مشتاق دیدار» برای دیدار دوستان قدیمی ابراز دلتنگی كرد و گفت: بسیار مشتاق دیدار دوستان قدیمی در همان حال و هوا خاطره انگیز گذشته هستم، اگرچه امروزه ارتباطات بسیار گسترده‌تر شده است و ما می‌توانیم با تلفن و یا تماس تصویری به راحتی با دوستانمان ارتباط برقرار كنیم ولی به نظر من این ارتباطات هرگز جایگزین دیدار رخ به رخ و صرف یك چای در كنار هم نمی‌شود.
«مشتاق دیدار» روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 13 و 30 دقیقه به تهیه كنندگی مژگان فرزین و با اجرای امیرحسین مدرس پخش می شود.

دسترسی سریع