هنرصدا/ گرامیداشت روز ملاصدرا در رادیو صبا

رادیو صبا در ویژه برنامه «ماجرا» به صورت مستند به گرامیداشت روز ملاصدارا می‌پردازد.

1402/03/03
|
09:47

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، این شبكه در برنامه مستند «ماجرا» با شعار هر نام آوری ماجرایی دارد به بررسی دلایل شهرت و محبوبیت فرهیختگان و بزرگان ایران زمین می‌پردازد.
این برنامه روز دوشنبه اول خرداد به مناسب روز برزگداشت ملاصدرا راهی آنتن می‌شود. مستند «ماجرا» در این قسمت به سراغ مجموعه ی تلویزیونی «روشنتر از خاموشی» رفته، سریالی كه به نویسندگی و كارگردانی حسن فتحی تولید شده و در سال 1382 از شبكه ی اول سیما به روی آنتن رفت. «روشنتر از خاموشی» مجموعه ای 35 قسمتی كه به زندگی و اندیشه‌های فلسفی صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام مشهور به ملاصدرای شیرازی، از نوجوانی تا رفع حكم نفی بلد او و بازگشت به زادگاهش، شیراز پرداخته ودرمقطع تاریخی حكومت صفویان می‌گذرد.
مستند «ماجرا» دلایل دیده نشدن و محجور ماندن این مجموعه تلویزیونی را پیگیری و بررسی می‌كند.
ایزد مهرآفرین، تهیه كننده و منتقد سینما و تلویزیون و روزنامه نگار مهمان این قسمت از مستند ماجراست كه دلایل عدم موفقیت مجموعه ی روشنتر از خاموشی را بررسی و جزئیات آن را تحلیل می‌كند.
این برنامه به نویسندگی، تهیه كنندگی و راویتی از انسیه شمس الهی تقدیم مخاطبان می‌شود.
آتنا محمد پناه و زهرا محسن زاده از گزارشگران این برنامه هستند كه با هماهنگی زهرا محسن زاده این مستند روز دوشنبه اول خرداد ساعت 13:30 راهی آنتن صبا می‌شود.

دسترسی سریع