خبرگزاری صبا/بازیگران جدید جُنگ «شهر فرنگ» به‌زودی معرفی می‌شوند

چالش بازیگری طنز «رادیو صبا» برای جذب بازیگر طنز در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

1401/06/28
|
13:12


به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، اولین چالش بازیگری طنز رادیو صبا از مجموعه چالش های گویندگی و اجرای این شبكه رادیویی روز سه شنبه 22 شهریور 1401 در حضور جمعی از مدیران این شبكه رادیویی و برگزیدگان، در استودیوی شماره 8 ساختمان شهدای صداوسیما برگزار شد.

اولین مرحله این چالش به صورت مجازی با ارسال فایل های صوتی علاقه‌مندان بازیگری طنز در سامانه هدهد رادیو صبا طی شد كه از میان آثار ارسالی حدود 60 نفر برای رقابت حضوری انتخاب شدند.

در میان شركت كنندگان این دوره افرادی ازجمله استاد دانشگاه، دانشجو، راننده تاكسی، بازیگر تئاتر، معلم، مادر خانه دار و دانش آموز دیده می شد.

در استودیوی شماره 8 رادیو، مهارت این برگزیدگان در كنار بازیگران جنگ رادیویی «شهر فرنگ» ارزیابی شد، بدین صورت كه هر یك از شركت كنندگان یك قطعه نمایشی را در كنار یكی از شخصیت های «شهر فرنگ» بازی كرده و داوران اجرای آنها را ارزیابی می‌كردند.

مهدی ساعی مدیر گروه تفریحات و مسابقات رادیو صبا، به عنوان داور این دوره خطاب به شركت كنندگان عنوان كرد: تلاش كنید قبل از حضور روی صحنه كاملا نقش خود، موقعیت، سن شخصیت و حتی لوكیشنی كه این نمایش در آن اتفاق ‌افتاده است، درك كرده باشید تا اجرای موفق‌تری ارائه كنید.

او در پایان اظهار كرد: برای رقابت در این چالش هرچه جهیزیه صدای شما كامل تر باشد، موفق تر هستید. یك بازیگر خوب باید توانایی اجرای چند تیپ را داشته باشد به گونه ای كه برای مخاطب رادیو قابل تشخیص نباشد. باید با تغییر صدا و لحن، سن مخاطب را كم و زیاد كرد و تنها با صدا اطلاعات كافی از یك صحنه نمایشی را به مخاطب منتقل كرد.

ساجد قدوسیان كارگردان «شهرفرنگ» به عنوان داور دیگر این چالش به برگزیدگان گفت: مخاطب رادیو بسیار باهوش و فرهیخته است، در نمایش رادیویی بهتر است از لهجه یا گویش استفاده نشود، مگر اینكه كاملا روی آن مسلط باشید. نباید در اجرای یك نمایش لهجه به صورت ناقص معرفی شود و یا به گونه‌ای باشد كه مخاطب فكر كند قصد تمسخر داریم.

داریوش بشارت و آرش راسخ بازیگرانی از جنگ «شهرفرنگ» بودند كه با بازی نقش های مختلف در كنار شركت كنندگان نمایش هایی رادیویی را اجرا می كردند.

برای این شركت‌كنندگان یك دوره آموزشی درنظر گرفته شده است كه بعد از گذراندن این دوره می‌توانند به عنوان كارآموز به تیم بازیگری «شهر فرنگ» اضافه شوند و با كسب تجربه در این برنامه از بازیگران طنز رادیویی خواهند شد.

نتیجه این چالش بازیگری بعد از ارزیابی داوران از طریق سایت رادیو صبا اعلام خواهد شد.

دسترسی سریع