خبرگزاری ایسنا/انتخاب بازیگران طنز رادیو از میان مردم

انتخاب بازیگران طنز رادیو از میان مردم
اولین چالش بازیگری طنز رادیو از مجموعه چالش‌های گویندگی و اجرای شبكه رادیویی صبا برگزار شد.

1401/06/28
|
13:12به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، اولین چالش بازیگری طنز رادیو از مجموعه چالش‌های گویندگی و اجرای رادیو صبا سه شنبه، 22 شهریور ماه در حضور جمعی از مدیران این شبكه رادیویی و برگزیدگان در استودیو شماره 8 ساختمان شهدای صداوسیما برگزار شد.

اولین مرحله این چالش به صورت مجازی با ارسال فایل های صوتی علاقه مندان بازیگری طنز در سامانه هدهد رادیو صبا طی شد كه از میان آثار ارسالی، حدود 60 نفر برای رقابت حضوری انتخاب شدند.

در میان شركت‌كنندگان این دوره استاد دانشگاه، دانشجو، راننده تاكسی، بازیگر تئاتر، معلم، مادر خانه‌دار و دانش آموز دیده می شد كه همه دوستدار اجرا و بازیگری بودند.

همچنین در استودیو شماره 8 رادیو مهارت، این برگزیدگان در كنار بازیگران جنگ رادیویی «شهر فرنگ» ارزیابی شد. به این صورت كه هریك از شركت‌كنندگان یك قطعه نمایشی را در كنار یكی از شخصیت‌های «شهر فرنگ» بازی می‌كردند و داوران اجرای آنها را ارزیابی كردند.

مهدی ساعی، مدیر گروه تفریحات و مسابقات رادیو صبا به عنوان داور این دوره به شركت‌كنندگان توصیه كرد تا تلاش كنند قبل از حضور روی صحنه كاملاً نقش خود را درك كرده و موقعیت، سن شخصیت و حتی لوكیشن این نمایش را به خوبی درك كرده باشند تا اجرای موفق تری ارائه كنند.

او به علاقه‌مندان یادآوری كرد: برای رقابت در این چالش هرچه جهیزیه صدای شما كامل‌تر باشد موفق تر هستید. یك بازیگر خوب باید توانایی اجرای چند تیپ را داشته باشد به گونه ای كه برای مخاطب رادیو قابل تشخیص نباشد. باید با تغییر صدا و لحن سن مخاطب را كم و زیاد كرد.

ساجد قدوسیان، كارگردان «شهرفرنگ» هم به عنوان داور دیگر این چالش به برگزیدگان گفت: مخاطب رادیو بسیار باهوش و فرهیخته است. در نمایش رادیویی بهتر است از لهجه یا گویش استفاده نشود، مگر اینكه كاملاً روی آن مسلط باشید. نباید در اجرای یك نمایش لهجه به صورت ناقص معرفی شود و یا به گونه‌ای باشد كه مخاطب فكر كنم قصد تمسخر داریم.

داریوش بشارت و آرش راسخ نیز از جمله بازیگران جنگ شهر فرنگ بودند كه با بازی نقش‌های مختلف در كنار شركت‌كنندگان نمایش‌های رادیویی را اجرا می كردند.

انتخاب بازیگران طنز رادیو از میان مردم

در پایان این چالش از میان برگزیدگان كسانی كه قابلیت بازیگری و طنازی لازم در اجرای رادیویی را داشته باشند انتخاب می‌شوند.

همچنین برای این علاقه‌مندان یك دوره آموزشی درنظر گرفته شده است كه بعد از گذراندن این دوره می‌توانند به عنوان كارآموز به تیم بازیگری «شهر فرنگ» اضافه شوند و با كسب تجربه در این برنامه از بازیگران طنز رادیویی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، نتیجه این چالش بازیگری بعد از ارزیابی داوران از طریق سایت رادیو صبا اعلام خواهد شد.

دسترسی سریع