باشگاه خبرنگاران جوان/مدیر شبكه رادیو صبا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: برنامه‌های رادیو صبا حال و هوای تابستان به خود می‌گیرد


افتخاری گفت: برنامه‌های رادیو صبا از امروز تغییر می‌كند و برنامه‌های طنز تا 8 مرداد ادامه پیدا می‌كند.

1401/03/22
|
12:20

حمیدرضا افتخاری، مدیر شبكه رادیو صبا گفت: از امروز رادیو صبا برنامه‌هایی را برای تابستان در نظر گرفته و برنامه‌های طنز رادیو تا 8 مرداد ادامه پیدا می‌كند.

به گفته حمیدرضا افتخاری، «سیاسفید، مسابقه طنز 22 كلمه‌ای ده بیست و دو، شب جاوید، تابستان خنك، دنیای بدون من، دنگ و فنگ، مسابقه منم بازی، تابستان خنك، به علاوه شهر فرنگ، شب جاوید، هفت نت و بیمارستان صبا» عنوان برنامه‌های جدیدی است كه تابستان 1401 تقدیم مخاطبان شبكه می‌شود.

برنامه تعاملی سیاه‌بازی به صورت زنده همراه مخاطبان می‌شود در این برنامه شخصیت سیاه یك موضوع را برای شنوندگان مطرح می‌كند. این برنامه پنجشنبه‌ها ساعت 18 تقدیم مخاطبان می‌شود.

مسابقه طنز 22 كلمه‌ای جام جهانی تحت عنوان ده بیست و دو از امروز روی آنتن می‌رود. شب جاوید با اجرای علیرضا جاوید نیا لحظاتی خوش برای مخاطبان ایجاد می‌كند و پنج شنبه شب‌ها این هنرمند مهمان رادیو صبا می‌شود و برنامه شنیدنی را تقدیم مخاطبان می‌كند.
«تابستان خنك» هم پنج شنبه شب‌ها از محل كاخ موزه نیاوران با حضور مخاطبان و مهمان‌ها راهی آنتن صبا می‌شود.

برنامه «شهر فرنگ» هر روز به مدت یك ساعت با نگاهی طنز در قالب اجرای نمایش به بیان مسائل فرهنگی اجتماعی و سیاسی روز جامعه می‌پردازد. از آنجایی كه پشت صحنه و حواشی این برنامه برای مخاطبان جذاب است روز‌های پنج شنبه و جمعه برنامه «به علاوه شهر فرنگ» با پخش پشت صحنه برنامه و آثار ارسالی مخاطبان تقدیم شنوندگان می‌شود.

برنامه طنز «دنیای بدون من» هم با حذف یكی از اجزای زندگی با نگاهی طنز دنیا را برای مخاطبان به تصویر می‌كشد. این برنامه به تهیه كنندگی نسیم صباغان راهی آنتن می‌شود. «دنیای بدون من» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15 تقدیم مخاطبان می‌شود.

برنامه جدید «بیمارستان صبا» با هنرمندی وحید كمالی زاده به عنوان نویسنده، تهیه كننده و بازیگر شخصیت‌های مختلف بیمارستانی با نگاهی طنز به بیان موضوعات اجتماعی و فرهنگی جامعه در قالب مكالمات مردمی در یك بیمارستان می‌پردازد، این برنامه هر روز ساعت 16:30 تقدیم مخاطبان می‌شود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه برنامه «كارگاه تیاتر» با فضای طنز و سرگرمی در قالب نمایشی به روند شكل گیری تئاتر می‌پردازد. مسابقه استراتژیك «منم بازی» با حضور چهار شركت كننده روز‌های جمعه با اجرای محسن شاهمرادی فضای جذاب و معماگونه برای مخاطب فراهم می‌كند.
برنامه طنز اقتصادی «دنگ وفنگ» هم موانع و مشكلات تولید را به زبان طنز بیان می‌كند و با اجرای امیر اكبری و مهبد قناعت پیشه تقدیم شنوندگان می‌شود.

برنامه‌های «به وقت زندگی» با تغییر رویكرد شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح با فضای طنز و سرگرمی با هدف پر كردن اوقات فراغت مردم در تابستان به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر تقدیم مخاطبان می‌شود. فصل جدید ناصر باش هم با اجرای ناصر محبی با رویكرد و فضای جدید هر روز همراه شنوندگان می‌شود. همچنین، مسابقه پیامكی و تلفنی «هفت نت» هر روز ساعت 11:30 با پخش قسمت‌هایی از هفت ترانه با هدف شناخت سلیقه شنوندگان رادیو و كشف استعداد‌های برتر در خوانندگی همراه مخاطبان می‌شود.

مدیر شبكه رادیو صبا معتقد است كه از 12 ساعت آثار تولیدی كه بر روی آنتن پخش می‌شود، نیمی از آن را طنز در برمی‌گیرد. از طرفی، رادیو صبا شبكه‌ای طنز نیست بلكه طنز و شادی آفرین است.

پیش از این، حمیدرضا افتخاری درباره استقبال مخاطبان از طنز گفته بود، بخشی از مخاطب ما فكاهه دوست دارد و بخش زیادی هم طنز روز را دوست دارد و ما هم سعی كردیم برنامه‌ها را به سمت طنز روز و رئال ببریم.

دسترسی سریع