خبرگزاری صدا و سیما- درخشش «رادیو صبا» در جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك

رادیو صبا در نخستین «جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك» با دو نامزد دریافت جایزه و كسب جوایز ویژه جشنواره به خوبی درخشید

1401/03/08
|
11:49

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواك»، با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، در سالن همایش های صدا و سیما در حالی به كار خود پایان داد كه «رادیو صبا» به عنوان یكی از ستاره‌های با دونامزد دریافت جایزه وكسب جوایز ویژه در این جشنواره درخشید.
این شبكه رادیویی با توجه به رویكرد و هدف شبكه كمترین آثار ارسالی را به جشنواره ملی مستند رادیویی داشت كه البته آثار ارسالی حوزه های مختلفی از این جشنواره را پوشش دادند.
« پیك نیك به تهیه كنندگی امیر اكبری، ماجرای نیما به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی ، ردپای حاج قاسم به تهیه كنندگی آتوسا برهانی نژاد، معراج به تهیه كنندگی الهام زرتاختی و یك روایت یك سرود به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور» از آثار ارسالی این جشنواره بودند.
از این پنج اثر چهار اثر «پیك نیك، ماجرای نیما، معراج و یك روایت یك سرود» به مرحله پایانی داوری رسیدند و مستند های «پیك نیك و ماجرای نیما» در مرحله داوری به عنوان نامزد دریافت جایزه این جشنواره معرفی شدند.
در این جشنواره چهار جایزه ویژه با عنوان‌های جایزه حاج قاسم سلیمانی (دفاع مقدس، مدافعین حرم و مدافعین سلامت)، محیط زیست، زبان فارسی و گردشگری اختصاص داده شده بود كه رادیوصبا موفق به كسب دو جایزه ویژه این جشنواره شد.
در اختتامیه این جشنواره رادیو صبا، با دریافت جایزه ویژه هیئت داروان جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك را برای «مستند پیك نیك» به تهیه كنندگی امیر اكبری وبا دریافت جایزه ویژه مستند در بخش زبان و ادبیات فارسی برای تولید «ماجرای نیما» به تهیه كنندگی انسیه شمس الهی به خوبی درخشید.

دسترسی سریع