خبرگزاری ایسنا /مستند «ماجرا» بررسی می‌كند چرا سریال حسن فتحی دیده نشد؟

رادیو صبا به مناسبت روز بزرگداشت ملاصدرا، مستند «ماجرا» را با موضوع ملاصدرای شیرازی راهی آنتن می‌كند و در جریان آن به سریال «روشن‌تر از خاموشی» به كارگردانی حسن فتحی می‌پردازد.

1401/03/01
|
12:51

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، این شبكه در برنامه مستند «ماجرا» با شعار هر نام آوری ماجرایی دارد، به بررسی دلایل شهرت و محبوبیت فرهیختگان و بزرگان ایران زمین می‌پردازد.

«ماجرا» عنوان یكی از برنامه‌های مستند رادیو صبا است كه در قالب مستند گزارشی به بررسی دلایل شهرت افراد و ماجراهای معروف می‌پردازد.

مستند «ماجرا» در یكم خرداد 1401 به مناسبت روز بزرگداشت ملاصدرا به سراغ مجموعه‌ی تلویزیونی «روشن‌تر از خاموشی» رفته است؛ سریالی كه به نویسندگی و كارگردانی حسن فتحی تولید شده و در سال 1382 از شبكه‌ی اول سیما به روی آنتن رفت. «روشن‌تر از خاموشی» مجموعه‌ای 35 قسمتی است كه به زندگی و اندیشه‌های فلسفی صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام مشهور به ملاصدرای شیرازی، از نوجوانی تا رفع حكم نفی بلد او و بازگشت به زادگاهش، شیراز پرداخته و در مقطع تاریخی حكومت صفویان می‌گذرد.

مستند «ماجرا» دلایل دیده نشدن و محجور ماندن این مجموعه تلویزیونی را پیگیری و بررسی می كند.
ایزد مهرآفرین، تهیه كننده و منتقد سینما و تلویزیون و روزنامه نگار، مهمان این قسمت از مستند ماجراست كه دلایل عدم موفقیت مجموعه ی روشنتر از خاموشی را بررسی و جزئیات آن را تحلیل می كند.
این برنامه به نویسندگی، تهیه كنندگی و روایتی از انسیه شمس الهی، پخش می‌شود.
آتنا محمد پناه و زهرا محسن زاده از گزارشگران این برنامه هستند كه با هماهنگی زهرا محسن زاده این مستند روز یكشنبه _اول خرداد_ ساعت 15 راهی آنتن رادیو صبا می شود.

دسترسی سریع