جشن تولد باید متفاوت باشد

برنامه طنز چه خبر با نگاهی طنز به چشم وهم چشممی ها در جشن ها می پردازد

1400/10/23
|
11:18


تولدها مانند فصل‌ها هستند. بعضی از افراد روز و جشن تولد خود را با آغوش باز استقبال می‌كنند و برخی دیگر ممكن است در این روز تنها كمی سرگرم شوند. تولد آغاز شماست. پنجره‌ای بسوی زندگی است، فرصتی برای انجام مسئولیت منحصر بفرد خودتان. از اینرو جشن تولد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع شما در این روز باید همه تلاش خود را بكنید تا آن را بهترین روز خود بسازید، چراكه این روز بهانه‌ای است تا همه افرادی را كه دوست دارید، در یك محل كنار هم جمع كنید و به خاطرات و روزهایی كه در گذشته باهم گذرانده‌اید مروری داشته باشید و دوباره یادی از آن‌ها زنده كنید.
وی افرادی هستند كه با چشم وهم چشمی به خراب كردن این روز برای خود و دیگران می پردازند
چشم و همچشمی یكی از ناهنجاری هایی است كه در بعضی از خانواده های ایرانی به چشم می خورد.
این ناهنجاری كه در تمام مراحل زندگی به چشم می خورد ، گاه خود را در هزینه های سر سام آور ازدواج ، هزینه های جشن تولد ، هزینه های برپایی مراسم ختم و حتی برگزاری یك میهمانی ساده نشان می دهد.
اگر جامعه نتواند فرهنگ افراد خود را اصلاح كند شاهد تغییر سلیقه اجتماعی خواهیم بود كه بسیاری از ناهنجاری های به بار آمده در مراسم های مختلف ناشی از همین تغییر سلیقه هاست. و اگر نتوانیم در مقابل تغییر ذائقه اجتماعی درست عمل كنیم؛ جامعه درگیر مشكلات بزرگتر شده و مسخ فرهنگی بوجود می آید و ریشه های فرهنگی از بین رفته و به جای توجه به اصالت خانواده و اصلیت فرهنگی، خانواده ها درگیر رفتارهایی بر خلاف آداب و سنت می شوند.
برنامه چه خبر با نگاهی طنز به این مسئله با عنوان موضوعی «جشن تولد متفاوت» روز جمعه 24 دی راهی آنتن صبا می شود.
برنامه طنز چه خبر با نگاهی طنز در بخش های مختلف «دیباچه» (شناسایی و انتخاب خبر)، «به ما چه» (بخش كارشناسی خبر در قالب طنز)، «دیوانچه» (اجرای شعری طنزآمیز درباره خبر انتخاب شده) و «یعنی چه» (جمع بندی و چرایی انتخاب خبر) به این موضوع می پردازد.
برنامه طنز "چه خبر" روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 11:30 به تهیه كنندگی و نویسندگی مهدی استاد احمد و گویندگی سجاد شهرابی، روی موج اف ام 105,5 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع