رادیو صبا با «مرورگر 1055 » در جستجوی اخبار علمی جالب و جذاب


برنامه علمی «مرورگر 1055» در رادیو صبا رویدادها و نكات علمی جالب و جذاب را برای مخاطبان بازگو می كند.

1400/09/04
|
09:01به گزارش روابط عمومی رادیوصبا، "مرورگر" عنوان برنامه ی علمی رادیو صبا است، كه به مرور رویدادهای جالب و جذاب علمی می پردازد.

این برنامه با گفتگو با كارشناس و خبرنگاران علمی درباره حوزه های مختلف علم مروری بر دنیای شبه علم و رویدادهای جالب و جذاب علمی دارد .
محمد امرایی تهیه كننده این برنامه گفت: «مرورگر 1055» با مرور اخبار و رویدادهای علمی ایران و جهان جالب ترین و جذاب ترین اخبار را برای مخاطبان بازگو می كند، این برنامه مثل همه مرورگرها تب های مختلفی دارد كه در هر تب به یك حوزه علم مثل هایتك، پزشكی و سلامت، نجوم، محیط زیست، فناوریهای زیستی و ...پرداخته می شود كه متناسب با موضوع برنامه آتیم های متنوعی در برنامه پخش می شود . مثل «های تك، پزشكی سلامت تغذیه ، تاریخ علم یا فناوریهای زیستی ، نجوم ، محیط زیست، جغرافیاو حیاط وحش»
امرایی درباره ارتباط این برنامه علمی با رادیو صبا گفت: هنگام ارائه طرح این برنامه من جای خالی برنامه های علمی در رادیو صبا را احساس كردم، در «مرورگر 1055» اخبار و رویدادهای علمی در فضای جدی به مخاطبان ارائه می‌شود ولی در كنار آن آیتم های نمایشی طنز ، گفتگوو گزارش های مردمی همراه با شوخی به این برنامه جذابیت و شادی می بخشد كه این خود باعث تاثیر گذاری بیشتر روی مخاطب می شود و علم را شیرین تر می كند.
محمد امرایی كه اجرای این برنامه را نیز بر عهده دارد درباره اجرای برنامه های علمی در رادیو و تلویزیون توضح داد، اجرای برنامه های علمی در تلویزیون راحتر است چون تصویر می تواند بخشی از حس مجری را به مخاطب انتقال ‌دهد ولی دررادیو ایجاد حس و انرژی همه بر عهده صدا است كه باید انرژی و هیجان را با صدا به مخاطب منتقل كند.
«مرورگر 1055»كه روی موج رادیویی شاد پخش می شود انرژی و نشاط دو چندانی می خواهد كه همه را باید با صدا انتقال دهیم. وی افزود: مخاطبانی كه به دنبال علم همراه شادی هستند می توانند این برنامه را بشنوند.
در پایان مجری این برنام گفت: «مرورگر1055» آخر این پنجشنبه به یك موضوع جذاب در حوزه نجوم می پردازد و از ستاره های دنبال دار برای مخاطبان می گوید و جمعه هم به این سوال می پردازد «آیا دایناسور ها هنوز زنده اند» كه به نظرم برای شنوندگان جذاب است.

«مرورگر 1055» با تهیه كنندگی و اجرای محمد امرایی و نویسندگی علی بنه گزی و حضور كارشناسان وخبرنگاران مختلف پنج شنبه و جمعه ها ساعت 20تقدیم مخاطبان می‌شود.

دسترسی سریع