«جشنواره زیرچتر لبخند» یك گام رو به جلو/ جشنواره بخش آزاد لازم دارد

پروانه طهماسبی داور بخش حرفه ای جشنواره «زیرچتر لبخند» درباره آثاررسیده به بخش حرفه ای سومین دوره این جشنواره توضیحاتی ارائه داد.

1402/11/15
|
10:53
|

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا،سومین دوره جشنوارۀ «زیر چتر لبخند» باهدف رشد و اعتلای طنز در رادیو برگزاری می شود . هیئت داوران این جشنواره در بخش حرفه ای تشكیل شده از پروانه طهماسبی، حسین خلیل نژاد و رضا بحیرایی است.

پروانه طهماسبی درباره ارزیابی آثار رسیده به «سومین جشنواره زیر چتر لبخند» در بخش حرفه ای به گزارشگر صبا گفت: با توجه به ارزیابی آثار رسیده در مقایسه با دوره های قبلی این جشنواره، می توانم به جرات بگویم كه در بخش حرفه ایی به ویژه در دو حوزه برنامه های كوتاه و برنامك، ما آثاری با كیفیت بالاتر بخصوص در عرصه نویسندگی و ساختار را شنیدیم و لذت بردیم كه شاید بتوان این را یكی از دست آورد های این جشنواره دانست و گفت این جشنواره گامی به جلو برداشته است .

وی درپاسخ به این سوال كه « آثار رسیده به جشنواره آیا توانسته ما را به اهداف برگزاری این جشنواره نزدیك كند؟» بیان كرد، در این جشنواره با آثار برنامه سازانی آشنا شدیم كه مولف و دارای سبك خاص بودند و روش های نوینی در تولید طنز ارائه داده اند. امیدوارم با تشویق آنان و ارایه و معرفی آثارشان در شبكه تخصصی طنز، مثل شبكه رادیویی صبا ، بتوان الگوهایی نوینی را در حوزه طنز معرفی كرد، به این صورت می توان در راستای رشد و اعتلای برنامه سازی طنز در رادیو گام برداشت .

طهماسبی درباره موضوع آثار قابل داروی این جشنواره گفت: درآثارارسالی، برنامه سازان به موضوعات روز چون انتخابات، جنگ نرم رسانه ها اقبال خوبی نشان داده اند، كه نمایانگر كارایی طنز در تعمیق افكار عمومی در مسایل روز است.

داور بخش حرفه ای جشنواره «زیرچتر لبخند» در پایان پیشنهاد كرد، بهتراست بخش موضوعات آزاد به بخش حرفه ایی هم اضافه شود. در ضمن گاهی برنامه ها طنز نیستند بلكه برای آگاهی بخشی و ترویج طنز ساخته می شوند ، شاید بهتر باشد در جشنواره سالهای بعد این نكته را هم نظر گرفته شود.

گفتنی است، زمان برگزاری آیین پایانی «سومین جشنواره زیر چتر لبخند»، سه شنبه اول اسفند 1402 ساعت 14 تا 16 می‌باشد.

دسترسی سریع