«سالاد سزار» پرآوازه اما رژیمی

رادیو صبا در برنامه جدید «سالاد سزار» به نقد و هجو رسانه های پرآوازه غربی می پردازد.

1402/06/27
|
21:37
|

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «سالاد سزار» عنوان برنامه ای جدید از این شبكه رادیویی است، كه با نگاهی طنز به نقد و هجو رسانه های غربی می پردازد.

كیاوش كمال فر سردبیر این برنامه گفت: در «سالاد سزار» لایه‌های پشت پرده اخباری كه برای مخاطبان حائز اهمیت و تاثیرگذار است نمایان می كنیم و تلاش می كنیم مخاطبان به این درك برسند، كه اخباری كه در فضای مجازی می بینند و می شنوند تا چه میزان سندیت دارد،تا مخاطبان بدانند برای پذیرش خبربهتر است به شناسایی منبع، زمان تاریخ انتشار، نویسنده و .. توجه داشته باشند و بعد درباره درستی یا نادرستی آن تصمیمی بگیرند.

وی افزود: در این برنامه به اخباری می پردازیم كه در بخش های خبری و رسانه های رسمی به آن كمتر پرداخته شده و بیش تر در فضای مجازی رد وبدل می شود.

سردبیر برنامه اظهار كرد، «سالاد سزار» به دنبال تقویت سواد رسانه ای مخاطبان است و این هدف را با آگاهی بخشی به مخاطب دنبال می كند.

این برنامه با نگاهی منطقی آمیخته با طنز مخاطبان را در جریان سیاه نمایی، پوچ بودن خبرها و ادعاهای رسانه های غربی قرار می دهد.

كمال فر درباره وجه تسمیه نام این برنامه توضیح داد، همان طور كه با شنیدن نام سالاد سزار به یاد میزهای مجلل رومی كه در فیلم‌های تاریخی دیده‌اید می‌افتید ولی در حقیقت با یك سالاد ساده رژیمی مواجه می شویم، كه خالی از كالری و انرژی است، برنامه «سالاد سزار» هم به پوج و خالی بودن رسانه های غربی علارقم نام و آوازه بلندشان اشاره می كند.

سردبیر این برنامه در ادامه گفت: رسانه های غربی تعمدا اشتباهات خود را بازگو نمی كنند ولی این برنامه با سند وصدای شاهد به به بیان اشتباهات واضح رسانه های غربی می پردازد.

«سالادسزار» یكشنبه ها و سه شنبه ها ساعت 23 به سردبیری كیاوش كمالی فر و با اجرای امیر اكبری و نویسندگی بابك افشار،عارفه فتحی و محبوبه برزگر تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع