گزارشی از اقتدار كشور در «صبح صبا»

برنامه زنده «صبح صبا» در گفتگو تلفنی با امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مخاطبان را از توانایی های ناوشكن دنا مطلع كرد.

1402/03/03
|
11:45

به گزارش روابط عمومی رادیوصبا، برنامه زنده «صبح صبا» هر روز در اولین ساعات روز در فضایی شاد با نگاهی طنز به مرور اخبار و رویدادهای روز جامعه می پردازد.
«صبح صبا» روز گذشته در راستای اطلاع رسانی در گفتگو تلفنی با امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مخاطبان را از توانایی های ناوشكن دنا مطلع كرد.
امیر در گفت‌وگو با برنامه زنده صبح صبا گفت: ناوشكن جمهوری اسلامی‌ ایران «دنا» آخرین دستاورد كشور در حوزه دفاعی است. این ناوشكن از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. در مقام رتبه‌بندی درتمام دنیا ناوشكن بعد از زیر دریایی پیچیده‌ترین سلاحی است یا تجهیزاتی است كه در حوزه زیر دریایی وجود دارد.

امیر ایرانی توضیح داد: این ناوشكن به عنوان یك سكوی توانمند انواع تجهیزات را می‌تواند با خودش حمل كند و می‌تواند در سه محیط دید دریا، سطح دریا و فضای بالای دریا قادر به كشف و شناسایی است و همزمان می‌تواند با آنان درگیر شود و این قابلیت‌ها نشانه تكنولوژی و دانش فنی و علمی ناوشكن است كه همه این‌ها حاصل تلاش جوانان این كشور است و باید دست آن‌ها را بوسید.

وی در مورد ویژگی‌های این ناوشكن گفت: پیش‌بینی‌ها این بود كه با توجه به شرایط امكان پیمودن اقیانوس‌ها برای ناوشكن دنا فراهم نیست، اما به دلیل قابلیت‌های بالای ناو ایرانی این كار با موفقیت انجام شد و ناوشكن چندمنظوره و راهبردی كشورمان در این عملیات قدرت و اقتدار كشور را به نمایش گذاشت.

ایرانی با بیان اینكه ناوشكن دنا یك محصول تمام ایرانی است و می‌تواند در صحنه بین‌الملل حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد، ادامه داد: این محصول برای اولین‌بار بر پهنه اقیانوس آرام حضور پیدا كرد و در این پهنه برای اولین‌بار در یك رزمایش دریایی بزرگ شركت كرد و تمام مأموریت‌هایی كه در این رزمایش برایش معین شده بود را با كیفیت بسیار بالا و موفق انجام داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در این رزمایش انواع برنامه‌های نظامی و دفاعی انجام شد و فقط پرتاب موشك را نداشتیم اما همه اقدامات دیگر شامل تیراندازی، پرواز بالگرد و پرواز پهبادهای دریا مأموریت‌های زیرسطحی با موفقیت انجام و توسط كشورهایی كه تاب دیدن موفقیت ما را ندارند رصد و با عكس و فیلم ثبت شد.


دریا‌دار ایرانی درباره تجهزات این ناوشكن گفت: ناوشكن دنا دارای یكی از مجهزتری بیماستان ها است، با بخش های مختلف و با قابلیت انجام اعمال جراحی است.


فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این بسیار مهم است كه امروز جمهوری اسلامی ایران، پرچمش را در همه نقاط جهان به اهتزاز درآورده است؛ وقتی در اقیانوس حضور داریم قطعاً امنیت برقرار می‌شود و تمام شناور‌ها، نفتكش‌ها و دریانوردان عزیزمان با امنیت كامل و در آرامش در آبهای جهان تردد می‌كنند.


مخاطبان می‌توانند با ارسال پیامك به سامانه 300001055 یا تماس با شماره22653043 با این برنامه در تعامل باشند و اهمیت خوش بری بر شخصیت اجتماعی افراد بگویند.

«صبح صبا» شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:30 دقیقه به تهیه كنندگی امیر اكبری و مهبد قناعت پیشه تقدیم به مخاطبان می شود.

دسترسی سریع