وزیر كشاورزی: از «صبح صبا» صدای مردم را می شنویم

وزیر كشاورزی در گفتگو با «رادیو صبا» از دستاوردهای دولت سیزدهم گفت و مسولین را به برای شنیدن صدای مردم از «صبح صبا» دعوت كرد

1401/06/07
|
23:04

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه زنده «صبح صبا» هر روز در قالب مجله رادیویی صبحگاهی با هدف اطلاع رسانی آخرین اخبار روز را با نگاهی طنز به اطلاع مخاطبان می‌رساند. این برنامه در اولین لحظات صبحگاهی در كنار اطلاع رسانی به موضوعات مهم اجتماعی، فرهنگی جامعه می پردازد.

«صبح صبا» روز دوشنبه هفتم شهریور به مناسبت هفته دولت میزبان سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر كشاورزی شد با وی درباره دستاوردهای دولت سیزدهم در بخش كشاورزی صحبت كرد. ساداتی نژاد در ابتدای گفتگو درباره شروع یك روز كاری برای وزیر كشاورزی گفت: از 6:30صبح جلسات كاری ما شروع می شود، من از شنونده های رادیو صبا به ویژه برنامه شاد و پر انرژی «صبح صبا» هستم.
وزیر كشاورزی ضمن تبریك هفته دولت گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر درباره دستاورد دولت سیزدهم در بخش كشاورزی توضیح داد، بر اساس برنامه تحول دولت و تحول در بخش كشاورزی می توان به حمایت از تولید كشاورزی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره كرد و گفت: یكی از مهمترین این اقدامات اعلام قیمت تضمینی قبل از فصل خرید و اقتصادی كردن كشاورزی است.
وی در ادامه بیان كرد، یكی از حوزه‌های تحولی در دولت سیزدهم حوزه تولید كشاورزی، خودكفایی، كاهش وابستگی و افزایش معیشت كشاورز است یعنی حركت به سمت كشاورزی اقتصادی و تجاری و اعلام قیمت خرید پیش از فصل برداشت است كه این منجر به افزایش تولید گندم در كشور شد.

ساداتی نژاد با اشاره به جنگ اكراین و بحران تامین غذا در دنیا گفت: بهترین راه و مدرن‌ترین روش در دنیا برای اینكه در چنین شرایطی كار را اقتصادی كند و زنجیره‌های تأمین را مستقر كند كشاورزی قراردادی است ما كشاورزی قراردادی را به عنوان كار محوری در وزارت جهاد كشاورزی شروع كردیم.
وی درباره اراضی كشاورزی و جلوگیری از تغییر كاربری‌ها در دولت سیزدهم گفت: ما 5 موضوع محوری در وزارت جهاد كشاورزی دولت سیزدهم را دنبال كردیم كه یكی از آنها صدور اسناد اراضی كشاورزی بود قبل از دولت سیزدهم 4 درصد اراضی كشاورزی ما بیشتر سند نداشت، در سال 94 تصویب شد باید در سال 99 كل اراضی كشاورزی صاحب سند می‌شدند كه اجرایی نشد. تا شهریورماه سال 1400 (6 سال) یعنی قبل از شروع دولت سیزدهم 2 میلیون و 600 هزار هكتار از اراضی كشاورزی ما از 18 میلیون هكتار رفع تداخل ارضی شده بود.
ساداتی نژاد ادامه داد: البته این یك كار فرا قوه‌ای بود ما یك قرارگاه صدور اسناد اراضی با همكاری سازمان ثبت و اسناد و قوه قضائیه تشكیل دادیم و هر هفته این جلسات برگزار می‌شد اتفاقات خوبی رخ داد زیرا برخی كشاورزان ما با منابع طبیعی درگیری دارند كه با رفع تداخلات قابل‌حل است.
وزیر جهاد كشاورزی گفت: در دولت سیزدهم 154 درصد رشد رفع تداخلات اراضی داشتیم یعنی 1,2 میلیون هكتار را در 11 ماه رفع تداخل كردیم.
عضو كابینه دولت سیزدهم درباره وضعیت تولید برنج گفت: ما در این دولت در تولید برنج به رشد 25 درصدی نسبت به سال‌های گذشته رسیدیم به دلیل استفاده مناسب از كود یك برنج با كیفیت و بهتر امسال تولید شد.
وزیر جهاد كشاورزی در پایان گفت: در دولت سیزدهم در نگاه ویژه‌ای كه رئیس‌جمهوری به حوزه تأمین و امنیت غذا و سفره مردم دارد به طور طبیعی یكی از حوزه‌های محوری تأمین امنیت پایدار غذایی است به طوری كه تأمین غذای باكیفیت، سالم، ارزان با منشأ داخلی مورد توجه قرار دارد و خط مشی ما در وزارت جهاد كشاورزی دولت سیزدهم همین است.
وزیر كشاورزی در گفتگو با رادیو صبا:قول داد هر روز ساعت 7:30صبح شنونده حرف های مردم از طریق برنامه صبح صبا باشد و سایر مسئولین راهم برای شنیدن صدای مردم دعوت كند.
مخاطبان رادیو صبا از وزیر جهاد كشاورزی پرسیدند شما چه میوه ای را دوست دارید و در پاسخ شنیدند میوه با كیفیت ایرانی را همیشه ترجیح می‌دهم.
«صبح صبا» در هفته جاری به سردبیری امیر اكبری، اجرای مهبد قناعت پیشه و هماهنگی آتوسا برهانی نژاد از ساعت 6:15 صبح تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع