هیئت داوران پنجمین دوسالانه بین المللی كارتون كتاب انتخاب شدند

اعضای هیئت داوران پنجمین دوسالانه بین المللی كارتون كتاب، با انتخاب سه داور خارجی و چهار داور ایرانی، معرفی شدند.

1400/02/18
|
00:56

به گزارش رادیو صبا ، به نقل از گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد كتابخانه های عمومی كشور، اعضای هیئت داوران پنجمین دوسالانه بین‌المللی كارتون كتاب، با انتخاب سه داور خارجی و 4 داور ایرانی، معرفی شدند.

آرس از كوبا، دالسیو ماچادو از برزیل، نیكلا لیستس از كرواسی و علیرضا ذاكری، عارف نیازی، سجاد رافعی و سید مسعود شجاعی طباطبایی از ایران، داوران پنجمین دوسالانه بین المللی كارتون كتاب خواهند بود.

عارف نیازی و سجاد رافعی در چهارمین دوره برگزاری كارتون كتاب از برندگان جوایز اصلی مسابقه بودند كه در این دوره به عنوان داور حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، پنجمین دوسالانه بین‌المللی كارتون كتاب به همت نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور و به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی، برگزار می‌شود. در این دوره موضوعات «كتاب و كودك»، «كتاب، كتابدار و كتابخانه»، «كتاب و رسانه» ‌و «كتاب و كرونا» مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین برای نخستین بار بخش جنبی ویژه هنرمندان مبتدی به جشنواره اضافه شده است. پیش از این نیز، چهار دوره از این دوسالانه بین‌المللی به صورت منظم و پی‌درپی با دریافت بیش از 6 هزار اثر از هنرمندان كشورهای مختلف جهان برگزار شده است.

جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان این دوسالانه شامل:
* نفر اول: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه 1500 یورو هدیه نقدی

* نفر دوم: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه 1000 یورو هدیه نقدی

* نفر سوم: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه 500 یورو هدیه نقدی

همچنین در این دوره برای نخستین بار بخش جنبی ویژه هنرمندان مبتدی به جشنواره اضافه شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش از جشنواره شركت كنند. لازم به ذكر است مبتدی به هنرمندی اطلاق می‌شود كه در جشنواره یا مسابقه داخلی و بین‌المللی شركت نكرده و جایزه‌ای دریافت نكرده باشد.

جوایز بخش جنبی این دوسالانه نیز شامل تجلیل از 5 اثر شایسته تقدیر با لوح تقدیر، تندیس دوسالانه به همراه 50 میلیون ریال هدیه نقدی خواهد بود. شایان ذكر است كه هر یك از علاقه‌مندان تنها می‌توانند در یك بخش اصلی یا فرعی این دوسالانه شركت كنند؛

آثار ارسالی نباید تكراری باشند و هر شركت‌كننده حداكثر مجاز به ارسال 5 اثر به این جشنواره است. همچنین تمام حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی متعلق به نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور است.

دسترسی سریع