فراخوان دومین مهرواره منطقه‌ای طنز خلیج فارس

فراخوان دومین مهرواره منطقه‌ای طنز خلیج فارس ویژه استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان و یزد منتشر شد.

1400/01/12
|
00:10

ه گزارش روابط عمومی اداره كل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان هرمزگان؛ دومین مهرواره منطقه‌ای طنز خلیج فارس برگزار می‌گردد.

فاطمه غلامزاده نخلی كارشناس آفرینش‌های ادبی اظهار داشت: طنز گونه‌ای از ادبیات است كه زبان خاص خود را برای شناخت زیبایی‌ها دارد و نقد سازنده باعث بالندگی جامعه شود.

در این رابطه غلامزاده نخلی افزود: از طرف دیگر طنز نشاط می آورد و نكات دردناك را با بیان و رفع آن التیام می بخشد.

وی افزود: به همین منظور بر آن شدیم با این واژه‌های فاخر و ارزشمند آثار ادبی كودكان و نوجوانان را در این زمینه به جامعه ادبی معرفی كنیم.

وی اهداف این مهرواره را آشنایی كودكان و نوجوانان با گونه ادبی طنز، ایجاد شادابی و نشاط در كارگاه‌هاو انجمن‌های ادبی،

پرورش تفكر انتقادی و توجه به دنیای پیرامون دانست.

این كارشناس ادبی افزود: اعضا مراكز فرهنگی هنری كانون پرورش فكری و دانش آموزان مقاطع ابتدایی اول و دوم، متوسطه اول و دوم شركت‌كنندگان این مهرواره می‌باشند.

كارشناس ادبی كانون هرمزگان گفت: آثار شركت‌كنندگان در گروه‌های سنی نوخوان(7 تا 8سال)، نونهال( 9 تا 11 سال)، نونگاه (12 تا 14)، نوجوان (15 تا 17 سال) و ارشد(18 تا 22) پذیرفته خواهد شد.

غلامزاده گفت محور موضوعی مهرواره آزاد و قالب آثار در سه محور شعر، داستان و نثر طنز می‌باشد.

وی افزود: اشعار در قالب كلاسیك و آزاد و داستان‌ها می‌بایست حداكثر 3هزار كلمه در قالب فایل ورد با قلم نازنین اندازه 14 باشد.

همچنین آثار نثر می‌بایست حداكثر در هزار كلمه در قالب فایل ورد با قلم نازنین اندازه 14 باشد.

لازم به ذكر است استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان و یزد مجاز به شركت در این مهرواره منطقه‌ای می‌باشند.

همچنین برگزیده اول هر گروه سنی تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه ویژه و سایر برگزیدگان نیز لوح تقدیر و هدیه دریافت می‌كنند.

لازم به ذكر است مهلت ثبت نام تا تاریخ 20 فروردین 1400 و ثبت نام در این فراخوان منحصراً از طریق وب سایت مهرواره به نشانی https://hormozgan.kpf.ir/tanz انجام خواهد شد.

دبیرخانه این مهرواره تاكید دارد كه علاقمندان قبل از اقدام به ثبت‌نام نسبت به مطالعه دقیق مقررات و آگاهی از آن مبادرت نمایند و ثبت‌نام در مهرواره به منزله پذیرش كامل مقررات است.

لازم به ذكر است چنانچه علاقمندام به هنگام ثبت‌نام در سامانه مذكور، دچار مشكل فنی شوند، می‌توانند با شماره تلفن 33313416 از ساعت 8 تا 12 صبح تماس حاصل نمایند.

دسترسی سریع