كتاب طنز بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!

«بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!» نوشته كورت توخولسكی (1935-1890)، نویسنده طنزنویس و منتقد آلمانی است.

1399/08/25
|
09:24

به گزارش شیرین طنز، به نقل از طاقچه، مترجم در مقدمه‌ای كه بر این كتاب نوشته آورده:

« طرف صحبت توخولسكی اون دسته از خواننده‌هان كه می‌خوان سر دربیارن بنی‌آدم واقعاً چه‌جوری هستن. اون معتقده كه در این زمینه‌ی خاص كلاً تا حالا خیلی كم فكر و كار شده. چیزی‌كه تا به حال سرش كلی وقت و انرژی صرف شده اینه كه به آدما فهمونده بشه اونا چه‌جوری بایستی باشن. می‌شه گفت توی تمام آثار ادبی این روزنامه‌نگار آلمانی میل و هدفی جز نشون دادن «واقعیت آدما» به‌چشم نمی‌خوره. این واقعیت، ممكنه برای خیلی‌ها تلخ و ناگوار باشه. اینه كه این كتاب فقط و فقط به افرادی توصیه می‌شه كه كنجكاون و می‌خوان بفهمن توی ارگانیسمشون چه خبره و هورمون‌هاشون چه موجوداتی ازشون ساختن. به این قبیل خواننده‌ها توصیه می‌شه كه حتماً بعد از خوندن هر قطعه از این كتاب مقداری وقت جهت نشخوار اون در نظر بگیرن.

توخولسكی نه تنها به هیچ دردمندی گارانتی درمان نمی‌ده، بلكه حتی خودشو جایزالخطا می‌شمره و اصلاً دلش نمی‌خواد كسی فكر كنه اون تو دیدش نسبت به «واقعیت آدما» از اشتباه مُبراس.»

راه های خرید كتاب طنز بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن با تخفیف ویژه :

خرید نسخه الكترونیكی از طاقچه با كد تخفیف 25 درصد shirintanz
خرید نسخه چاپی از دیجی كالا با تخفیف 8 درصد

در بریده‌ای از كتاب به نام «زندگی‌نامه من» می‌خوانیم:

« تا اون‌جایی كه یادمه من روز نهم ژانویه‌ی هزار و هشتصد و نود در سمت كارمندی هفته‌نامه‌ی ولت‌بونه تو برلین به دنیا اومدم. تو یكی از روزنامه‌های محلی نوشته بودن اجدادم بالای درختا می‌شستن و انگشت تو دماغشون می‌كردن. من كه خودم آروم و آسوده تو پاریس زندگی می‌كنم، هر روز هم بعد از غذا یه نیم ساعتی با دو تا از رفقا چهاربرگ بازی می‌كنم كه برام زیاد كاری نداره. تو زندگیم فقط یه آرزوی كوچولو دارم و اون اینه كه یه‌بار چشامو وا كنم، ببینم زندونیای سیاسی آلمان و قاضیای اونا جاهاشون با هم عوض شده.»

این كتاب با ترجمه محمدحسین عضدانلو توسط انتشارات افراز منتشر شده است.

دسترسی سریع