مشاركت هنرمندان اردبیل در مبارزه با كرونا

رئیس حوزه هنری استان اردبیل از آغاز «پویش هنرمندان اردبیل در مبارزه با كرونا» در راستای كمك به مدافعان سلامت و كاهش حجم كاری آنان در استان اردبیل خبر داد.

1399/05/08
|
08:46

امیر رجبی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با طرح پویش هنرمندان اردبیل در مبارزه با كرونا عنوان كرد: با توجه به شیوع دوباره كرونا و شدت یافتن آمار ابتلاء به كرونا در استان و پیرو دعوت استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان از اقشار فرهیخته و هنرمندان برای كمك به مدافعان سلامت طرح «پویش هنرمندان اردبیل در مبارزه با كرونا» شروع شد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل تصریح كرد: استفاده از ماسك، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از تجمعات و رعایت بهداشت فردی و ضدعفونی دست از جمله اولویت‌های بهداشتی است كه هنرمندان، مردم را به رعایت آنها دعوت خواهند كرد.

رجبی در خصوص اقدامات حوزه هنری استان اردبیل در مقابله با كرونا بیان كرد: حوزه هنری استان اردبیل از زمان شیوع كرونا فعالیت‌های خود را به طور گسترده ای شروع كرده از جمله این كارها می‌توان به برگزاری نخستین محفل طنز مجازی سارماشیق با موضوع كرونا، تولید پوستر و كاریكاتور، برگزاری مسابقه ملی نقاشی كودك كرونا، تولید و ضبط اشعار شاعران اردبیلی و مشاركت در جشنواره همدلی و سلامت فیلم و فیلم‌نامه نویسی اشاره كرد.

وی ادامه داد: هنرمندان همچنان كه در مواقع لزوم و مورد نیاز مردم به صحنه آمده و كار خود را به خوبی انجام داده اند در این بلای بزرگ كه كل جهانیان را درگیر كرده است نیز وظیفه سنگینی در آگاهی سازی و ترغیب مردم به رعایت پروتكل‌های بهداشتی دارند.

دسترسی سریع