صد و هشتادمین شب شعر طنز در حلقه رندان برگزار می‌شود

صد و هشتادمین شب شعر طنز در حلقه رندان برگزار می‌شود

1402/08/27
|
06:43
|

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری، این شب شعر، روز یكشنبه 28 آبان ماه 1402 ساعت 17:30 در تالار سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ میزبان علاقه‌مندان به شعر و طنز خواهد بود.

شاعران و طنزپردازانی از بوشهر مهمانان ویژه این شب شعر طنز هستند و در كنار جمع دیگری از طنزپردازان به شعرخوانی طنز می‌پردازند.

بخشی از برنامه در حلقه رندان 180 نیز به رونمایی از سه كتاب تازه منتشر شده امید مهدی‌نژاد اختصاص دارد.

اجرای این برنامه هم بر عهده سعید بیابانكی خواهد بود.

گفتنی است ورود به این برنامه برای همه آزاد و رایگان است و نیازی به تهیه بلیت نیست.

شب‌های شعر طنز «در حلقه زندان» نخستین و مهم‌ترین شب شعر طنز در كشور است. برگزاری این شب‌های شعر به همت زنده یاد ابوالفضل زرویی كه نخستین مدیر دفتر طنز حوزه هنری بود انجام گرفت. مرداد ماه 1380 حوزه هنری شاهد اجتماع طنزپردازانی بود كه تا پیش از آن تریبونی رسمی برای قرائت آثار خود نداشتند.

البته در این باره كه در حلقه رندان چه تأثیراتی بر جریان شعر رسمی طنز گذاشته است،‌ سخن بسیار است و این مختصر جای اشاره به آن نیست.

دفتر طنز حوزه هنری كه آموزش طنز و كمدی را یكی از اهداف جدی خود می‌داند در كنار برگزاری شب شعر طنز و آشنایی مخاطبان به شعر طنز جلساتی دیگری مانند جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های كمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌كند.

دسترسی سریع