رمان طنز نوجوان در حال و هوای قرنطینه كرونا منتشر شد

رمان طنز نوجوان «خاطرات یك زامبی در قرنطینه» نوشته سپیده‌ نیك‌رو توسط انتشارات قدیانی منتشر شد.

1401/08/24
|
07:50

كتاب «خاطرات یك زامبی در قرنطینه» نوشته سپیده نیك‌رو در 88 صفحه و بهای 35 هزار تومان توسط انتشارات قدیانی منتشر شد. این رمان طنز نوجوان در حال و هوای اولین قرنطینه نوروز در زمان كرونا نوشته شده است.

قهرمان این رمان كه در قالب خاطره‌نویسی نوشته شده؛ دختر نوجوانی است كه به واسطه قرنطینه كرونا در خانه احساس بی‌حوصلگی می‌كند و به همین خاطر با دوست صمیمی‌اش برای سرگرمی، یك مسابقه برگزار می‌كند. این مسابقه منجر به اتفاقاتی طنز می‌شود كه حال و هوای قرنطینه نوروزی را تغییر می‌دهد.
بخشی از كتاب
در پشت جلد كتاب نوشته شده است: «اولین دفترچه‌ی خاطراتم را در اولین عید كرونایی زندگی‌ام كادو گرفتم. آن وقت فكر می‌كنید نباید توی آن، ماجراهای قرنطینه را می‌نوشتم؟ من كه فكر می‌كنم چاره‌ای نداشتم. اولش فكر می‌كردم این عید مزخرف، خیلی بی‌مزه‌طور و تكراری می‌گذرد. اما بعد به خاطر مسابقه‌ی من و فرنوش ماجراهای زیادی اتفاق افتاد …»

معرفی نویسنده
سپیده نیك‌رو، نویسنده، شاعر و ترانه‌سراست. از دیگر آثار منتشر شده او می‌توان به این عناوین اشاره كرد: «سفره هفت خون»، «درخت سوال نمی‌كند، می‌افتد»، «كارگاه خانم جان»، «گروه مخفی» و…

معرفی انتشارات
انتشارات قدیانی یك ناشر خصوصی می‌باشد كه فعالیت خود را از سال 1355 به طور رسمی آغاز كرده است و تاكنون حدود 4000 عنوان كتاب برای تمامی مقاطع سنی، با تنوع موضوعی بالا از جمله: آموزشی، علمی، تربیتی، دینی، اخلاقی، فرهنگی و … منتشر كرده است.

این انتشارات با رویكرد علمی و فرهنگی و با بهره‌گیری از كارشناسان متخصص در مراحل مختلف چاپ كتاب، در جلسات شورا و اتاق‌های فكر خود توانسته است سطح كیفی نشر خود را به مرز قابل قبولی برساند.

یازده دوره ناشر نمونه‌ی كشور به انتخاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چهار دوره ناشر تقدیری، شركت‌كننده‌ی نمونه‌ی دهمین و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب، تقدیر‌شده در سومین دوره‌ی انتخاب بهترین كتاب دفاع مقدس، 6 دوره ناشر برگزیده‌ی جشنواره‌ی كتاب‌های آموزشی رشد «آموزش و پرورش»، ناشر برتر اولین جشنواره‌ی كتاب خانواده از سوی وزارت آموزش و پرورش، تقدیر‌شده در مراسم كتاب پایداری به‌خاطر به چاپ رساندن رمان‌های پرمخاطب در زمینه‌ی دفاع مقدس، اولین ناشر برگزیده در جشن كتاب تهران به انتخاب سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، ناشر فعال طی هفتمین و نهمین جشنواره‌ی بین‌المللی انتخاب كتاب سال رضوی و مورد تایید قرار گرفتن و معرفی بیش از 2000 عنوان از آثار این مؤسسه در لیست كتابنامه‌های رشدِ وزارت آموزش و پرورش، بخشی از افتخارات این انتشارات می‌باشد.

دسترسی سریع