سه گانه امید مهدی نژاد رونمایی شد

سه گانه امید مهدی نژاد رونمایی شد

1402/09/01
|
09:43

سه كتابی كه از امید مهدی‌نژاد (شاعر، طنزپرداز و مدیرمسئول مجله سه نقطه) به تازگی در انتشارات سوره مهر به زینت چاپ آراسته شده است در حاشیه صد و هشتادمین شب شعر طنز «در حلقه رندان» رونمایی شد.

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری سه كتاب «ابولچپ»، «خاك عالم» و «الادختر» آثار طنز منظوم امید مهدی‌نژاد هستند كه در شب شعر طنز در حلقه رندان 180 از آنها رونمایی شد.

عباس حسین‌نژاد، مدیر دفتر طنز حوزه هنری، سعید بیابانكی شاعر و امید مهدی نژاد، نویسنده این سه گانه، با حضور روی صحنه در حلقه رندان از نسخه‌های چاپی «ابولچپ»، «خاك عالم» و «الادختر» رونمایی كردند.

امید مهدی‌نژاد در مورد نگارش این آثار گفت: «این‌ها اشعاری هستند كه بعضی از آنها به طور پراكنده در شب شعرها شنیده شده و الان به طور یكجا در اختیار مخاطبان قرار گرفته است». وی در انتها به اظهار رضایت از چاپ این آثار خوب طنز بسنده كرد.

عباس حسین‌نژاد در گفت‌وگویی با تاكید بر حمایت از آثار مكتوب كه جنبه شوخ‌طبعی بالایی دارند گفت: «وظیفه ما در دفتر طنز حمایت از انتشار آثار طنزی است كه هم قدرت شوخ‌طبعی بالایی دارند و هم به خاطر منصفانه بودن و قوت شعری، سطح سلیقه ادبی مخاطبان طنز فارسی را بالا می‌برند.

او افزود: ما همیشه اعلام كرده‌ایم و این بار هم اعلام می‌كنیم كه پذیرای آثار طنزپردازان از سراسر كشور هستیم تا بستر چاپ و نشر آن آثار را فراهم كنیم. كافی است هنرمندان با صفحات دفتر طنز در فضای مجازی ارتباط بگیرند و اثر خود را به دست ما برسانند تا كتاب آنها در فرایند انتشار قرار بگیرد».

در معرفی كتاب‌های رونمایی شده به متن پشت جلدشان اكتفا می‌كنیم:

پشت جلد كتاب خاك عالم آمده است:

«آموزشگاه خاكِ عالم برای ترم جدید ثبت‌نام می‌كند:
آموزش ذن، یوگا، عرفان برزیلی، و دوره‌های تخصصی فناء فی‌الله»

پشت جلد كتاب الادختر آمده است:

«قابل توجه بانوان وجیهه:
با مزاحم‌پاره‌كن‌های ما، پلیس خود باشید.
دوبرمن اصل، عصبی، بی‌حوصله، ضد مرد، دارای شناسنامه جدید و گواهی سلامت.»

پشت جلد كتاب ابولچپ آمده است:

«موسسه آموزش عالی ابولچب برای سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرد:
كاردانی به كارشناسی
كارشناسی به كارشناسی ارشد
سیكل به دكترا»

دسترسی سریع