«صداپیشه دیرین دیرین» خداحافظی كرد!

محمدرضا علیمردانی، صداپیشه «دیرین دیرین» كه روز سه شنبه 18 مرداد ماه در پی خداحافظی كارگردان، اعلام كرد كه او هم با این مجموعه خداحافظی می‌كند.

1401/06/08
|
04:53

محمدرضا علیمردانی، صداپیشه «دیرین دیرین» كه روز سه شنبه 18 مرداد ماه در پی خداحافظی كارگردان، اعلام كرد كه او هم با این مجموعه خداحافظی می‌كند، خطاب به علاقه مندان «دیرین دیرین» گفت: بگذارید این مجموعه خاطره بماند. دیگر بس است، هشت سال شد. ما باید به فكر ایده های نو باشیم.

علیمردانی در گفت و گویی با ایسنا درباره علت این تصمیم خاطرنشان كرد: در این سال ها هر كاری كه لازم بود برای «دیرین‌ دیرین» انجام دادیم. بگذارید این مجموعه خاطره بماند. پایان این مجموعه به هیچ وجه ربطی به سازمان صداوسیما و هیچ چیز دیگری ندارد.

ما فقط خسته شده ایم؛ حتی زمانی هم كه مرحوم ابوالحسنی در قید حیات بودند با خود ایشان هم صحبت پایان بود و گفتیم دیگر بس است، چقدر باید با كاراكترهای محدود كار بسازیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم «دیرین دیرین» در صورتی می‌تواند ادامه داشته باشد كه با نسخه سینمایی یا سریالی تولید شود؛ چون واقعاً دیگر به تكرار افتاده بودیم.

محمد ابوالحسنی، تهیه‌كننده انیمیشن «دیرین دیرین» كه به بیماری كرونا مبتلا شده بود، هفتم فروردین‌ماه سال 1400 درگذشت‌.

«دیرین دیرین» ركورد زد
علیمردانی در ادامه این گفت وگو درباره خداحافظی ناگهانی با این مجموعه پویانمایی طنز كه نخستین بار نوروز 94 با محوریت قرار دادن مشكلات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی منتشر شد، هم خاطرنشان كرد: «دیرین دیرین» برای مردم به شكل ناگهانی تمام شد؛ البته برای خودمان مدتها بود كه صحبت از پایان بود، اما قرار بود كم كم اعلام كنیم. واقعاً ركوردی كه این مجموعه به دست آورد، در جهان كم نظیر است. آخرین بار هم كه با مرحوم ابوالحسنی صحبت كردیم، نسخه سریالی این مجموعه را طراحی كردیم كه آن هم به مدت دو سال به سفارش فیلیمو ساخته و پخش شد و میزان استقبال هم رضایت بخش بود.

صداپیشه «دیرین دیرین» در عین حال اظهار كرد: اگر ساختار سریالی این مجموعه ادامه پیدا می‌كرد، شاید می‌شد باز هم كار كرد. حتی انگیزه اش را هم داشتیم اما بعد از 52 قسمت كه به سفارش فیلیمو كار كردیم، راستش دیگر سفارشی به آن صورت نداشتیم. آقای ابوالحسنی هم كه فوت كردند و این یك سال را فقط به حرمت خانواده ایشان پرچم را بالا نگه داشتیم؛ وگرنه خیلی پیشتر تصمیم داشتیم كه كم‌ كم «دیرین دیرین» را جمع كنیم. ما واقعا دیگر توانش را نداشتیم و به نظرم وقتش رسیده كه به سراغ پروژه‌های دیگر با ایده های بهتری برویم.

به فكر ایده های نوتر هستیم
این بازیگر و صداپیشه همچنین با بیان اینكه نمی‌شد با هزینه های قبل «دیرین دیرین» را زنده نگه داشت، در این زمینه اظهار كرد: یكی از كارهای من صداپیشگی در مجموعه «دیرین دیرین» است و در پروژه های دیگر هم صداپیشگی می‌كنم، تدریس انجام می‌دهم، در آموزشگاه مشغول به كار هستم و كار بازیگری هم می‌كنم اما آقای درخشی خودشان را وقف «دیرین دیرین» كرده بودند. واقعا دیگر چقدر بنویسد و ایده بدهد؛ ضمن اینكه دیگر نمی‌شود با همان هزینه های قبل و ایده های گذشته «دیرین دیرین» را زنده نگه داریم، بنابراین تصمیم به پایان گرفتیم.

علیمردانی سپس تاكید كرد: آقای درخشی خیلی برای این پروژه زحمت كشیدند و واقعا اگر می‌خواستیم «دیرین دیرین» را ادامه بدهیم، سوژه‌های دیگرمان حیف می‌شد.‌ ما باید به فكر ایده های نوتر باشیم. آقای درخشی می‌تواند پروژه های بهتری را شروع كند. هر كاری كه می‌شد در این چند سال برای «دیرین دیرین» انجام دادیم. به نظرم دیگر بس است.

محمدرضا علیمردانی در پایان درباره اینكه چرا به فكر آیتم خداحافظی «دیرین دیرین» نبودید؟ گفت: شخصا به این فكر نكرده بودم؛ البته آن زمانی كه آقای ابوالحسنی در قید حیات بودند، صحبت كردیم كه یك خداحافظی و پایان‌بندی برای این انیمیشن داشته باشیم اما الان دیگر به فكرمان نرسید و «دیرین دیرین» خیلی ساده دیگر تمام شد اما قطعا همكاری ما با آقای درخشی ادامه دارد و اگر خدا بخواهد بعد از كمی استراحت، پروژه‌های دیگری را با هم شروع خواهیم كرد.

علی درخشی، كارگردان انیمیشن دیرین دیرین 18 مرداد ماه با انتشار متنی از خداحافظی اش با این پروژه در صفحه شخصی اش خبر داد و به فاصله چندین ساعت بعد از انتشار این متن، محمدرضا علیمردانی، صداپیشه این انیمیشن نیز خداحافظی اش با مجموعه دیرین دیرین را اعلام كرد.

دسترسی سریع