در حوزه هنری برگزار شد؛ قصه‌خوانی به یاد پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

همایش «روز بزرگداشت ادبیات كودك و نوجوان» با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر، جمعی از كودكان و نوجوانان و با اجرای الهام دارابی، دوشنبه بیستم تیر‌ماه در تالار سوره‌ حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

1401/04/21
|
06:35

به گزارش فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت «روز بزرگداشت ادبیات كودك و نوجوان» توسط حوزه هنری كودك و نوجوان برنامه‌ای جامع برای آموزش و تشویق كودكان و نوجوانان به كتاب‌خوانی و هنرهای نمایشی تدارك دیده شده كه در این مدت كوتاه خوش به بار نشسته و نویدبخش چشم‌اندازی روشن در قصه‌خوانی بچه‌ها است.

در ابتدای این همایش قصه گویی توسط سمیرا خانزادی اجرا شد.

بخش بعدی آن با حضور امیرحسین الصافی، به نمایش موزیكال «خانه ما» اختصاص داشت. در قسمت بعدی نقالی قسمت‌هایی از كتاب «قصه‌های مولانا» نوشته مهدی آذریزدی با هنرآفرینی زیبای مرشد محسن میرزاعلی انجام شد و در ادامه گروه روناك به نقالی چهار داستان از داستان‌های شاهنامه پرداختند. گروهی كه كوشیده بودند تا در كنار هم گوشه‌ای از یك كارگاه شاهنامه‌خوانی را به نمایش بگذارند.

همایش «روز بزرگداشت ادبیات كودك و نوجوان» با حضور مصطفی رحماندوست و خواندن قصه‌ای كوچك از كتاب «اتل متل یك زنبور» خاتمه یافت.

دسترسی سریع