« به وقت زندگی » چرا تك فرزند باشیم

رادیو صبا در برنامه «به وقت زندگی » به بررسی معضلات و مشكلات تك فرزندی با نگاه متفاوت می پردازد.

1400/10/06
|
07:46


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه خانواده محور« به وقت زندگی » كه هر روز به یكی از مسائل خانه و خانواده می پردازد، روز سه شنبه هفتم دی به موضوع فرزند آوری و معضلات تك فرزندی می پردزاد.
این روزها به هر یك از خانواده های تك فرزند كه می رسیم و حرف از بچه بیشتر می زنیم، حرف های كلیشه ای و تكراری می شنویم، حتی خودمان هم شاید اینطور فكر كنیم كه یا بچه نداشته باشیم یا اگر هم به فرزندآوری توجه می كنیم، تنها یك بچه داشته باشیم دلائلش نیز ظاهرا برایمان منطقی است اما زمانی كه چند سال می گذرد و تنها یك بچه را بزرگ می كنیم، تفكراتمان نسبت به گذشته تغییر می كند. این تغییر تفكر می تواند حتی برای والدین هم رخ ندهد اما فشار روانی زیادی را برای تك فرزندها به همراه داشته باشد.
«به وقت زندگی » با پخش آیتم های نمایشی و گزارش های مردمی با نگاهی متفاوت به این مسئله ، به مخاطبان یاد آور می شود كه خیلی از والدین تك فرزند یا كسانی كه تمایل به تك فرزندی دارند، فكر می كنند انرژی و توان تربیت بیش از یك بچه را ندارند حال یا هر دو مشغله كاری دارند و سركار می روند و یا اینكه تصور می كنند به لحاظ اقتصادی نمی توانند بار مالی دوفرزند یا بیشتر را بر دوش بكشند. این در حالی است كه معایب و مشكلات ناشی از تك فرزندی به مراتب بیش از دو یا بیشتر فرزند داشتن است.
این برنامه هر روز از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی نسیم صباغان و با اجرای مهسا حق پناه از ساعت 10 صبح راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع